banner6

​​​​​​​ Apartman boşluğunda yakalandı, kaçak olduğu ortaya çıktı

banner37

​​​​​​​ Yaklaşık 10 aydır ülkede kaçak olduğu belirlenen P.U.C. isimli zanlı, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

​​​​​​​  Apartman boşluğunda yakalandı,  kaçak olduğu ortaya çıktı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Cürümleri Önleme Şubesi’ne bağlı bir polis ekibi tarafından Lefkoşa’da bir apartmanın içerisindeki merdiven boşluğunda tespit edilen P.U.C isimli şahsın, bir yıla yakın bir süredir ülkede kaçak olarak kaldığı belirlendi.

“KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak” suçundan tutuklanan ve teminat amacıyla çıkarıldığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından 15 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilen zanlının, apartmanın merdiven boşluğunda niçin yakalandığı ise açıklanmadı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Ortunç Özbaylı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbaylı, 08.03.2022 tarihinde saat 08.30 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’ne bağlı bir polis ekibi tarafından Lefkoşa Tatlısu Sokak İrfan 12 Apartmanı içerisindeki merdiven boşluğunda tespit edilen şahsın yapılan kimlik kontrolünde adının P.U.C. olduğunun belirlendiğini söyledi.

Özbaylı, yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 22.05.2021 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz olduğu tespit edilerek suçüstü gereği tutuklandığını kaydetti.

Özbaylı, mesele ile ilgili olarak KKTC İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesi ve PGM Muhaceret Şubesi’nden yapılan araştırmada, zanlının KKTC’de herhangi bir yasal statüsünün olmadığı tespit edildiğini söyledi.

Zanlının Nijerya uyruklu olduğunu ve ülkede herhangi bir yasal bağı bulunmadığını söyleyen Özbaylı, zanlının davalarında hazır bulunması için tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 15 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110