Apartmanın damından su ısıtma kazanını çaldı

banner37

Gazimağusa’da aranan suç ortağıyla birlikte hırsızlık yaptığı iddiasıyla tutuklanan Aytekin Yücel, çıkarıldığı mahkemede tüm suçlamaları reddetti

Apartmanın damından  su ısıtma kazanını çaldı
banner99

“VALLAHİ BİLLAHİ İZİNSİZ ALMADIM”… Polis, zanlının suç ortağının arabayla olay yerinden kaçtığını ve halen arandığını zanlının ise apartman sakinleri tarafından damdaki su ısıtma kazanı tasarrufundayken yakalandığını belirtirken, mahkemede söz alan Yücel, “Allah’tan başka kimsem yok, gırtlağıma kadar borçtayım. Vallahi billahi kimseden izinsiz bir şey almadım. Apartmanın damını temizleyin dediler, temizledim. Belediyede çalışıyorum, hırsızlıkla alakam yok. İftira atıyorlar, hurda için aldım” dedi.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, aranan suç ortağıyla birlikte damından su ısıtma kazanı sirkat ettiği apartman sakinlerine yakalanan belediye işçisi Aytekin Yücel’in aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Mahkemede söz verilmesi üzerine aleyhindeki suçlamaları reddeden Aytekin Yücel, ciddi derecede alkol tesiri altında olduğunu belirttikten sonra özür dilediği mahkemeye izahatta bulundu.

   Aytekin Yücel, şöyle dedi:

   “Allah’tan başka kimsem yok, gırtlağıma kadar borçtayım. Vallahi billahi kimseden izinsiz bir şey almadım. Apartmanın damını temizleyin dediler, temizledim. Belediyede çalışıyorum, hırsızlıkla alakam yok. İftira atıyorlar, hurda için aldım.”

“Suç ortağı aranıyor”

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Salih Fidan Ersan’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, 4 Eylül 2020’de, saat 23.45 sıralarında, Gazimağusa’da Kuğulu Sokak üzerinde bir apartmanın damında bulunan Mevlit Deveci’ye ait su ısıtma kazanını, henüz ismi tespit edilemeyen bir erkek şahısla çaldığı bir sırada, apartman sakinleri tarafından suçüstü tespit edildiğini söyledi.

   İsmi tespit edilemeyen şahsın DC 410 plakalı araçla olay yerinden ayrıldığını kaydeden tanık polis, su ısıtma kazanını zanlının tasarrufunda bulup emare aldığını kaydetti.

   Tanık polis, meseleyle ilgili aranan bir şahıs ve araç bulunduğunu belirttikten sonra mahkemeden zanlı aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, artış gösteren hırsızlık suçlarının ciddiyetine değinerek, polisin talebini yerinde ve yeterli buldu.

    Kıdemli yargıç, suçun salimen araştırılabilmesi için, zanlının 3 gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75