Araba değil, silah deposu

banner37

Güzelyurt’ta Cürümleri Önleme Şubesi ekibi, bir araç içerisinde tabanca, şarjör, fişek ve cop buldu.

banner87
Araba değil, silah deposu
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’den KKTC’ye alacaklarını tahsil etmek için gelen, sokakta tabancayla dolaşan ve tehditle para temin etmeye çalışan bir çeteyi çökertmesinin ardından dün de yeni ve başarılı bir operasyona daha imza attı.

Aldığı bir ihbarı değerlendiren Güzelyurt CÖŞ polisi, GJ 034 plakalı bir araçta arama yaptı ve araba içerisinde resmen silah deposu çıktı.

Polis arabada iki adet Glock marka 9 milimetre çapında tabanca, 4 adet şarjör, şarjörler içerisinde 48 adet 9 milimetre çapında canlı fişek ve 1 adet açılır kapanır cop bularak emare olarak aldı.

Olayla ilgili gözaltına alınan zanlılar 25 yaşındaki Ömer Kaya ve öğrenci statüsünde bulunan 23 yaşındaki Awais Khan, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkartıldı.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma” ile “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve taşıma” suçundan tutuklanan iki zanlı hakkında 3’er günlük tutukluluk emri temin edildi.

Zanlılar Girne’de sakin ama araba Güzelyurt’ta

Mahkemde olguları aktaran polis, 13 Temmuz 2018 tarihinde saat 15.00’te GJ 034 plakalı araç içerisinde kanunsuz ateşli silah tasarruf edilip, taşındığı ihbarını aldıklarını söyledi.

İleri soruşturma neticesinde Binatlı Sokak üzerinde, Fatih Cami karşısında park edilmiş vaziyette ihbaer edilen aracı tespit ettiklerini belirten polis, araç sahibi olan Grine’de sakin zanlı Ömer Kaya ve meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen Girne sakin zanlı Awais Khan’ı konu mahalde gözaltına aldıklarını ifade etti.

Polis, zanlıların huzurunda arabada arama yaptıklarını ve iki tabanca, çok sayıda fişek ve cop bulduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75