Araba hırsızlığına 8 ay hapis cezası

banner37

Şubat ayında çaldığı arabayla trafik kazası yapan ve askıda benzer başka davaları da olan Ahmet Kılınç dün yargılanarak hapse mahkûm edildi

Araba hırsızlığına 8 ay hapis cezası
banner90
banner99

BİR BUÇUK YILDA 4 KEZ AYNI SUÇU İŞLEDİ… Ahmet Kılınç’ı, şubat ayında araba çalarak ehliyetsiz ve sigortasız olarak kullanarak trafik kazasına neden olmak suçlarından yargılayan mahkeme, sanığın aleyhinde askıda bekleyen üç benzer davayı da ceza maksatları bakımından dikkate aldı. Mahkeme, bir buçuk yıl içinde 4 kez aynı suçu işleyen sanığı 8 ay hapse mahkûm etti.

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da 29 Şubat 2020 tarihinde sirkat ettiği salon araç ile kaza yapan ve kaza yerini herhangi bir bilgi vermeden terk ettikten sonra yakalanan Ahmet Kılınç dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı ve 8 ay hapse mahkûm edildi.

   Mahkeme, bir buçuk yıl içerisinde 4 kez aynı suçu işleyen sanığın askıda görüşülmeyi bekleyen üç davasını da dün ceza maksatları bakımından dikkate aldı.

   Mahkemeye avukatsız çıkan sanık söz hakkı alarak araba hevesine kapılarak bu tür suçlar işlediğini, çok pişman olduğunu, 10 yaşındaki kardeşinin sürekli kendisini sorduğunu söyleyerek, özür diledi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın dünkü karar oturumunda sanık Ahmet Kılınç, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunup mahkûm edildi.

   Yargıç Temay Sağer, sanığın birçok davasının bulunduğunu, son davasına göre ise sanığın sirkat ettiği araç ile kaza yaptığını belirterek, söz konusu kaza sonucunda ise olay yerinden kaçtığını kaydetti.

   Sanığın ayrıca ehliyetsiz ve sigortasız kullandığı araç ile yaptığı kaza neticesinde can kaybı olmadığını ifade eden Sağer, bu tür suçlara caydırıcı ceza takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi.

   Sağer, sanığın bir buçuk yıl içerisinde 4 sefer benzer suç işlediğini de dikkate alarak aleyhine getirilen davalardan 8 ay hapis cezası takdir ettiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75