Arabada uyuşturucuyla yakalandılar

banner37

Polis, Gazimağusa’da bir üniversite kampüsü içerisindeki park halindeki araçta 5,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu, 2 genç tutuklandı

Arabada uyuşturucuyla yakalandılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Narkotik polisi, aldığı ihbar üzerine, Gazimağusa’daki bir üniversite kampüsü içerisindeki kiralık bir araçta ve araç içerisinde bulunan D.S. ile F.G. üzerinde arama yaptı.

   Aracın sağ ön koltuğu üzerindeki sigara paketi içerisinde kağıt parçasına sarılı 5.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçiren polis, tutukladığı iki genç aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

banner134
   Uyuşturucu illetine karşı büyük mücadele veren narkotik polisi, emareleri, tür ve parmak izi araştırması içim laboratuvarlara gönderecek.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, aldığı bir ihbar ışığında, zanlıları, bir üniversite kampüsü içerisindeki park yerinde, park halindeki araçta tespit ettiklerini söyledi.

   Zanlılar üzerinde ve konu araçta yaptığı aramada, aracın sağ ön koltuğu üzerindeki sigara paketi içerisindeki kağıt parçasına sarılı 5.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid   türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini söyledi.

   Tanık polis yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, mahkemeden zanlılar aleyhine 3 gün süre talep etti.

  Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı, konu suçun ciddiyetine değindikten sonra, zanlıların serbest kalması halinde tamamlanmayan tahkikata etki etme olasılığı üzerinde durdu ve zanlıların, tahkikatın selameti açısından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75