Arabalardan para çaldı, üzerinde sahte para çıktı

banner37

Üç farklı araçtan toplam 4 bin 350 TL nakit para çalmakla suçlanan ve tasarrufunda sahte para bulunan U.Y., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Arabalardan para çaldı,  üzerinde sahte para çıktı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA 

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün üç farklı araçtan toplam 4 bin 350 TL nakit para çalmakla suçlanan ve tasarrufunda sahte para bulunan U.Y., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

U.Y.’nin, tasarrufunda bulunan sahte paralardan tedavüle sürdüğü de belirlendi.

“Sirkat” ve “Sahte para tasarrufu ve tedavüle sürme” suçlamasıyla dün tutuklanan zanlı U.Y., Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 29.11.2020 tarihinde 00.00 ile 08.00 saatleri arasında zanlı U.Y.’nin Lefkoşa’da üç farklı adreste, B.T.M.’nin aracından 450 TL, M.A.’ya ait araçtan bin 100 TL ve G.D.’ye ait araçtan 2 bin 800 TL’yi sirkat ettiğine vurgu yaptı. 

banner134
Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı U.Y.’nin tasarrufunda toplam 2 bin 500 TL’lik sahte banknot bulunarak emare alındığını anlattı.

Zanlının benzer sabıkaları olduğuna ve yine benzer bir suçtan teminata bağlandığına dikkat çeken Ergüleç, tutuklu yargılanmasını talep etti. 

Yargıç Temay Sağer, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75