banner6

Arabanın bagajında kuzeye geçirdi, 400 Euro aldı

banner37

Güney Kıbrıs’ta bulunan A.T.’yi, para karşılığında aracının bagajına koyarak Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’ndan gizlice ülkeye soktuğu gerekçesiyle tutuklanan O.Z. aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri alındı

Arabanın bagajında kuzeye geçirdi, 400 Euro aldı
banner8

Sedef BOŞNAK

Kıbrıs’ın Güneyi’nde bulunan A.T.’yi, 400 Euro karşılığında aracının bagajına koyarak Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’ndan gizlice ülkeye soktuğu gerekçesiyle tutuklanan O.Z. , Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri alındı.

Meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan bir kişiyi daha arayan polis, temin ettiği sürede, zanlı lehindeki ve aleyhindeki tüm hususları araştıracağını anlattı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Cafer Erenköylü’yü yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Cafer Erenköylü, zanlının, 18 Ekim’de Beyarmudu’nda meydana gelen insan kaçırma suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Cafer Erenköylü, zanlının, aranan bir şahısla birlikte, Güney Kıbrıs’ta bulunan A.T.’yi aracının bagaj kısmına koyarak, yasal olmayan yollardan ülkeye gizlice geçiş yapmasına yardımcı olduğunu anlattı.

Erenköylü, zanlının daha sonra A.T.’yi, Beyarmudu bölgesinde bagajdan çıkartıp SP 430 plakalı aracına alarak Gazimağusa’da bir otele bıraktığını kaydetti.

İncelediği kamera kayıtları sonrası A.T.’yi Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını kaydeden polis, A.T.’den yaptığı soruşturmada, adı edilenin, zanlıya ve aranan bir şahsa 400 Euro verdiğini anlattığını dile getirdi.

banner134

Tanık polis, soruşturmasına henüz yeni başladığını belirterek, zanlı lehine ve aleyhine tüm hususları araştırabilmek için süre talep etti.

Otostop çekiyordu

Zanlıyı savunan Avukat İbrahim Demirtaş, talep edilen süreye, müvekkilinin lehine olan hususların araştırılması için itirazda bulunmadı.

Demirtaş, tanık polisi sorguladı ve müvekkilinin adı edilen şahsı yolda otostop çekerken aracına alıp otele bıraktığı iddiasında bulundu.

Tanık polis ise cevaben tüm hususların araştırılacağını belirtti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için talep edilen süreyi uygun buldu ve zanlının bir gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104