Arabanın içinde uyuşturucu bulundu

banner37

Dipkarpaz Polis Karakolu’nun yaptığı trafik kontrolünde aracı durdurulan Kemal Soyer’in tasarrufunda iki ayrı türde uyuşturucu tespit edildi. Soyer ile araçta yolcu olarak bulunan G. A. tutuklandı

Arabanın içinde  uyuşturucu bulundu
banner99

Ayşe BULUT
 

   Dipkarpaz’da önceki gün saat 23.30 sıralarında, Kemal Soyer’in aracında polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 700 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü ve extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan 1 adet hap bulundu.

   Zanlı Soyer ile aracında yolcu olarak bulunan G. A. (K-27) tutuklandı.

banner134
   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Tahkikat memuru Mustafa Kavaz, 04.10.2020 tarihinde İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dipkarpaz Polis Karakolu’ndan alınan bir bilgide trafik kontrolü yapıldığı sırada durdurulan ve zanlı 1 Kemal Soyer’in kullanımında bulunan ZMD 237 plakalı araç ve yine araç içerisinde yolcu olarak bulunan zanlı 2 G. A.’nın konu araçla birlikte trafik kontrolü amaçlı durdurulduğu belirtti.

   Polis memuru Mustafa Kavaz, araç sürücüsü olan zanlı 1’in şüpheli hareketlerinden dolayı konu araçta yapılan aramada, aracın sağ kapısında bulunan tütün paketi içerisinde yaklaşık 200 miligram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, yine sağ ön paspas altında bulunan peçete kağıdına sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yine konu aracın arka koltuğunda bulunan çanta içerisinde naylon poşet parçası içerisinde bir adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

   Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve zanlıların aleyhlerine getirilen suçlamaları kabul etmediklerini belirten Kavaz, çok yönlü devam eden tahkikatın salimen yürütülmesi için her iki zanlının da üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına talep etti.
   Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın yeni başladığını ve zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğine bulgu yapıp, üç gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75