banner6

Arabası, cebindeki parası ve cep telefonu emare alındı

banner37

Çayönü’nde, askeri yasak bölgeden Güney Kıbrıs’a geçmesi için Suriye uyruklu 6 kişiye, para karşılığı yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan  H.D., aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Arabası, cebindeki parası ve  cep telefonu emare alındı
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Çayönü köyünde, para karşılığı, askeri yasak bölgeden Güney Kıbrıs’a geçmesi için Suriye uyruklu 6 kişiye yardım ettiği iddiasıyla H.D.’yi tutukladı.

H.D.’nin cebinde bulunan ve suç geliri olduğu düşünülen 8 bin 400 TL’yi, H.D.’ye ait aracı ve cep telefonunu emare alan polis, zanlı aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Dünkü duruşmada, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Cafer Erenköylü, zanlının, 27 Aralık’ta, saat 16.00’da, Çayönü köyünün güneyinde, para karşılığı, Suriye uyruklu 6 kişiyi, aracıyla askeri yasak bölgeye bırakıp, yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım etmekten tutukladığını söyledi.

Zanlının cebinde suç geliri olduğuna inanılan 8 bin 400 TL ile zanlıya ait aracı ve cep telefonunu emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, telefonu inceleyebilmek için GSM operatörüne gerekli yazıları yazdığını ifade etti ve mahkemeden, gerekli araştırma ve soruşturma yapabilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının, tahkikat amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110