Arabasının lastik izleriyle soygun mahallindeki izler örtüştü

banner37

Süheyla Argüden’in 2 Aralık’ta kaçırılması olayıyla ilgili tutuklanan ve aracında ekim ayında gerçekleşen bir başka soygunun emaresi de bulunan Danyal Özdilaver’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Arabasının lastik izleriyle soygun mahallindeki izler örtüştü
banner99

“TAHKİKAT ÇOK YÖNLÜ DEVAM EDİYOR”… Süheyla Argüden’in kaçırılarak dövülmesi, silahla tehdit edilip, soyulması olayını soruşturan polisin soygun zanlısı olarak tutukladığı ve aracında başka bir soygunun emaresi bulunan Danyal Özdilaver’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı. Özdilaver’in aleyhindeki suçlamaları kabul etmediği bildirilirken, polis, zanlının aracının lastik izlerinin Demirhan’daki soygun mahallinden alınan izlerle uyuştuğunu açıklayarak, her iki meselenin tahkikatının da çok yönlü olarak soruşturulduğunu belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün, Argüden Kuyumculuk’un sahibi olan 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılarak ölümle tehdit edilmesiyle ilgili şüpheli gördüğü ve arabasında da bir başka soygunda çalınan cep telefonunu bulduğu Danyal Özdilaver isimli zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Süheyla Argüden’in kaçırıldığı güzergahta aracı şüpheli görülen zanlı Özdilaver’in arabasında 13 Ekim’de Demirhan’da Nijerya uyruklu bir kişinin evine giren üç kar maskeli soyguncunun çaldığı iPhone marka cep telefonu bulunmuştu.

   Zanlı Danyal Özdilaver, her iki soygun olayıyla ilgili dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak, aleyhinde 4 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Polis, dünkü tutukluluk duruşmasında zanlının aracının lastik izlerinin Demirhan’daki soygun mahallinden alınan izlerle örtüştüğünü açıkladı.

“Silahlı Soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Korkutmak amacıyla silah taşıma” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, İddia Makamı adına Savcı İbrahim Ruso, polis memuru Aytaç Çebi’yi tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, 2 Aralık’ta Adli Şube’ye gelen bilgide, saat 20.00’de Süheyla Argüden’in KL 081 plakalı aracının yanındayken maskeli iki kişi tarafından zorla aracına bindirilip kaçırıldığını, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra, müştekiye ait 9 milimetre çapındaki tabancayı kafasına dayayıp, “Kuyumcu dükkanının anahtarını vermezsen seni öldürürüz” dediklerini, çantasındaki 100 Euro ve bin TL’nin maskeli kişiler tarafından çalındığının öğrenildiğini hatırlattı.

“Zanlının aracı kaçış güzergahlarında şüpheli görüldü”

banner134
   Polis memuru Aytaç Çebi, zanlı Danyal Özdilaver’in aracının kaçış güzergahında şüpheli görüldüğünü ve zanlının tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Çebi, zanlının aracında 13.10.2019 tarihinde evine maskeli kişilerce girilen Nijerya uyruklu müştekiye ait iPhone marka cep telefonu bulunduğuna ve zanlının bu telefonla ilgili verdiği izahatın doğru olmadığının belirlendiğine dikkat çekti.

   Çebi, ayrıca Demirhan’da maskeli üç kişinin gerçekleştirdiği soygun mahallinden emare olarak alınan lastik izlerinin, zanlının aracının lastik izleriyle örtüştüğüne vurgu yaptı.

   Polis memuru Aytaç Çebi, Demirhan’da 13 Ekim’de gerçekleşen silahlı soygunda Nijeryalı bir kişinin ikametgahına giren maskeli üç kişinin, konu evden iPhone marka cep telefonu, iki adet altın bilezik, 3 bin 200 ABD Doları çaldığına dikkat çekti.

   Zanlının suçlamaları kabul etmediğini belirten Çebi, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyerek, zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, tutukluluk talebine itiraz etmedi. Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75