banner6

Arabayı, üvey kardeş kundakladı

banner37

Dereboyu’nda, Gürel Ereçer’e ait salon aracın yakılmasıyla ilgili üvey kardeşi Cem Derviş Doğu tutuklandı

Arabayı, üvey kardeş kundakladı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa Dereboyu’nda, Gürel Ereçer’e ait salon aracın kundaklanmasıyla ilgili üvey kardeşi Cem Derviş Doğu tutuklandı.

Polis, zanlı Cem Derviş Doğu’nun, bir süredir Gürel Ereçer’i tehdit ettiğini, ikametgâhına zorla girmeye çalıştığını ve olaydan kısa bir süre önce de müştekiyi, arabasını yakmakla tehdit ettiğini belirledi.

Zanlının, müştekiden 600 TL alacağı olduğunu iddia ettiği öğrenildi.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Cem Derviş Doğu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Ahmet Kavan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kavan, zanlının, 2 Ekim’de, saat 04.35’te, Lefkoşa’nın Dereboyu bölgesinde, Büyük Reşit Sokak’taki bir apartmanın önünde park halinde olan Gürel Erecer’e ait KS 589 plakalı

Suzuki Swift marka aracın üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdiğini, alevlerin, Adnan Kapan’a ait GC 264 plakalı araca da sıçrayıp, ön kısmının hasar görmesine neden olduğunu belirtti.

Polis çavuşu Ahmet Kavan, incelenecek güvenlik kamerası kayıtları olduğunu ve zanlının gönüllü ifadesinin araştırılacağına vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı bu talebe itiraz etmedi.

Yargıç Tacan Reynar, zanlının, tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 08:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110