banner6

Arabayı yıkatmaya gitti, uyuşturucudan bayıldı

banner37

Arabasını yıkatmak için oto yıkamacıya giden İhtiyar Hemrayev önce kaza yapıp, ardından da bayılınca yakayı ele verdi.

Arabayı yıkatmaya gitti, uyuşturucudan bayıldı
banner150 banner151 banner143

Lefkoşa’da arabasını yıkatmak için oto yıkamacıya giden İhtiyar Hemrayev önce orada bulunan bir araca çarptı, ardından da düşüp bayıldı.

Oto yıkamacının polise haber vermesinin ardından ise Hemrayev’in uyuşturucu tesiri altında olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından Hemrayev’in üzerinde ve arabasında arama yapan polis 1 gram sentetik cannabionit türü uyuşturucu madde buldu. İhtiyar Hemrayev tutuklanarak aynı gün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cankay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, tanık olarak Polis Memuru Fadıl Metin dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Polis Memuru Fadıl Metin olayla ilgili olguları aktardı.

Metin huzurda bulunan zanlı İhtiyar Hemrayev’in 4 Ağustos tarihinde Ortaköy’de faaliyet gösteren bir oto yıkamaya aracını götürdüğünü, ancak uyuşturucu tesiri altında olduğu bir sırada aracını konu işyerindeki başka araçlara çarparak durduğunu ve baygınlık geçirdiğini anlattı.

Zanlının şüpheli hareketleri nedeniyle araçta ve üzerinde arama yapılan aramada 1 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydeden Metin, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek, mahkemeden zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı olarak 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110