banner6

Aracıyla bara giren zanlı bugün doktor kontrolünden geçirilecek

banner37

Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında ortalığı birbirine katan G.Ç., 6 gün daha tutuklu kalacak

Aracıyla bara giren zanlı bugün  doktor kontrolünden geçirilecek
banner150 banner151 banner143

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldığı için ortalığı birbirine kattıktan sonra kayıplara karışan G.Ç.’nin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

Polis, ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla aracıyla barın cam kapısından içeriye giren zanlının

1’i güvenlik görevlisi 8 kişinin yaralanmasına neden olduğunu, ancak meseleyle ilgili hiçbir şey hatırlamadığı ve ilaç kullandığı yönünde beyanda bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlının bugün Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrol kontrolünden geçirileceğini söyledi.

“Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı G.Ç.’nin aleyhinde 6 gün daha tutukluluk emri alındı.

Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü davada, polis memuru Erkan Yılmaz, olayla ilgili olguları aktardı.

Yılmaz, 16 Ocak 2022 tarihinde, saat 02.45 sıralarında Gemikonağı’nda bulunan Excalibur Bar isimli eğlence mekanında tartışma ve huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılan zanlı G.Ç.’nin bu duruma sinirlenerek aracıyla barın cam kapısından içeriye girdiğini söyledi.

Zanlının ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla bu suçu işlediğini belirten Yılmaz, güvenlik görevlisi R.H.’nin sağ elinden, dans pistinde dans eden S.S., M.Ç., N.A., H.H.Ö., M.K., H.K. ve K.A.’nın ise muhtelif yerlerinden yaralandığını ifade etti.

Olay yerinden kaçan zanlının aleyhinde mahkemeden derdest emri alındığını kaydeden Yılmaz, zanlının polise giderek teslim olduğunu dile getirdi.

Meseleyle ilgili telefon ve kamera görüntülerinin incelemesine devam edildiğini aktaran Yılmaz, halen aranan emarelerin olduğunu belirtti.

Zanlının meseleyle ilgili hiçbir şey hatırlamadığı ve ilaç kullandığı yönünde beyanda bulunduğunu söyleyen Yılmaz, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi için randevu alındığını dile getirdi.

Yılmaz, zanlı G.Ç.’nin serbest kalması halinde olayla ilgili aranan emarelere etki etme olasılığının olduğunu belirterek, zanlının 6 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Aysu Çakan Alakan ise soruşturmanın devam ettiğine bulgu yaparak polisin istediği süreyi verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110