Araçla mağazaya giren kişi tutuklandı

banner37

Uyuşturucu madde etkisi altındayken aracıyla bir dükkânın vitrin camından içeriye giren ve aracında uyuşturucu madde ele geçirilen Zafer Özkaracan, 3 gün tutuklu kalacak

Araçla mağazaya giren kişi tutuklandı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Dereboyu olarak bilinen Lefkoşa Osmanpaşa Caddesi’nde, pick-up aracıyla, önce park halindeki iki araca çarpan, ardından da bir mağazanın vitrininden içeri giren 37 yaşındaki Zafer Özkaracan tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Uyuşturucu madde etkisi altındayken aracıyla kaza yapan ve aracında uyuşturucu madde ele geçirilen Özkaracan, 3 gün tutuklu kalacak.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı tanık olarak dinletti.
Zanlının “kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu ifade eden Hasan Derman, 20 Ağustos saat 18.00 sıralarında, Zafer Özkaracan’ın, yönetimindeki NY 340 plakalı Pick-up araç ile Osmanpaşa Caddesi’nde seyir halinde bulunduğu sırada, park halindeki iki araca çarptıktan sonra, bir mağazanın vitrin camından içeriye girdiğini ifade etti.

banner134
Araçta uyuşturucu madde bulunduğuna dair şüphe üzerine olay yerine giden narkotik ekiplerinin araç içerisinde yaptıkları aramada, 1 adet ucu yanık, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olan sarma sigara ile kâğıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirdi.
Suçüstü tutuklanan zanlı Zafer Özkaracan ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ifade eden Derman, zanlının, 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Rauf Kürşad, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 09:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75