Araçları kiralayıp, parasını cebe attılar

banner37

Girne’de çalıştığı araç kiralama şirketinde, kiraladığı araçlardan elde ettiği 13 bin 270 TL’yi şirket muhasebesine yatırmadığı tespit edilen M.B ile suç ortağı İ. E, şirket sahibinin şikâyeti üzerine tutuklandı

Araçları kiralayıp, parasını cebe attılar
banner90
banner8


Ahmet VAMIK

Girne’de faaliyet gösteren bir araç kiralama şirketinde sorumlu olarak çalışan ve ilk tespitlere göre, haziran ile ağustos ayları arasında kiraladığı 5 aracın kira bedeli olan 13 bin 270 TL’yi şirket muhasebesine yatırmadığı tespit edilen M.B ile suç ortağı İ.E şirket sahibinin şikâyeti üzerine tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, suç ortağı olarak tutuklanan İ.E'nin de çalıştığı şirkette kiraladığı araçların kira bedellerini şirket kasasına yatırmadığının tespit etti ve 50 sayfalık fatura bloğunun kayıp olduğunun ortaya çıktığına değindi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı bir günlük tutukluluk emri alındı.

Şirket sahibi tespit etti

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlılar M.B ile İ.E'nin  “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, şikâyet üzerine Girne’de bir araç kiralama şirketinde çalışan zanlı Mustafa Burak Baçtar’ın haziran ile ağustos ayları arasında kiraladığı beş aracın parasını şirket muhasebesine yatırmadığının tespit edildiğini söyledi.  Özmüezzin, şirket sahibinin söz konusu durumu GPS sisteminden ortaya çıkardığını, konu araçların ilgili tarihlerde seyir halinde olmasına rağmen kiralanma ücretlerinin muhasebeye yatırılmadığının tespit edildiğini ifade etti.

İ.E hakkında da şikayet var

7 Kasım 2018 tarihinde Girne Polis Müdürlüğü’ne yapılan şikâyet üzerine zanlı M.B'nin tutuklandığını ifade eden Özmüezzin, yapılan geniş çaplı soruşturma neticesinde Baçtar’ın suç ortağı olan İ.E'nin de tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Ercan Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir oto yıkama ve araç kiralama şirketinde çalışan zanlı İ.E'nin M.B'nin suç ortağı olduğunu tespit ettiklerini kaydeden Mustafa Özmüezzin, İ.E'nin de çalıştığı şirkette kiraladığı araçların kira bedellerini şirket kasasına yatırmadığının tespit edildiğine ve 50 sayfalık fatura bloğunun kayıp olduğunun ortaya çıktığına değindi.

Meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, alınması gereken ifadeler ve soruşturulması gereken kişiler olduğuna dikkat çekerek zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.
  

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75