banner6

Araçta buldukları gözlüğü de çaldılar 

banner37

Kaportacıya bırakılan ve anahtarları üzerinde olan Honda, Mercedes ve Mazda model üç aracı saat 02.15 ile 05.30 saatleri arasından ard arda izinsiz alıp, sabaha kadar turlayan iki genç zanlı, trafik polislerine yakalandı

Araçta buldukları gözlüğü de çaldılar 
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde kaportacıya bırakılan ve anahtarları üzerinde olan Honda, Mercedes ve Mazda model üç aracı saat 02.15 ile 05.30 saatleri arasından ard arda izinsiz alıp, sabaha kadar turlayan iki genç zanlı, trafik polislerine yakalandı.  
   İki zanlı, araçlardan birinde buldukları güneş gözlüğünü de sirkat etti. 
    "Araç İçerisinden Sirkat" suçundan tutuklanan zanlılar Muhammet Kadir Varan ve Azat Nur Şirin, 
dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Ümit Karagöz’ü dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Karagöz, 25.05.2023 tarihinde saat 02.15’te Lefkoşa Organize Sanayi bölgesi 3. cadde de bulunan Çapur Oto elektrik önünde park edilmiş olan ve Çapur Oto Elektrik kontolünde olan ve anahtarları içerisinde bulunan Honda marka siyah renk araç mal sahibinden izinsiz bir şekilde iki zanlı tarafından sürülerek alındığını ve saat 05.23’te tekrardan alındığı yere geri bıraktıklarını belirtti.
   Polis memuru Ümit Karagöz, zanlıların saat 05:30’da Honda marka aracı bıraktıktan sonra yine aynı yerde park halinde bulunan Çapur Oto Elektrik işletmesi önünde Ahmet Çapur'un sorumlulugunda bulunan Mercedes marka araç içerisinden bir adet güneş gözlüğü sirkat edip konu yerden ayrıldıklarını kaydetti.     
   Karagöz, yaşanan bu olaydan yaklaşık 15 dakika sonra yine Lefkoşa Organize Sanayi bölgesi 23. Sokak'ta bulunan Cinno Kaporta önünde park edilmiş olan ve Cinno Kaporta kontolunde olan ayrıca anahtarları içerisinde bulunan Mazda marka gümüş renk aracın yine iki zanlı tarafından mal sahibinden izinsiz alarak olay yerinden aracı alıp ayrıldıklarını belirtti.  
   Karagöz, 25 Mayıs’ta trafik polisleri ekipleri tarafından yapılan soruşturma neticesinde iki zanlının tespit edilerek mal sahibinden izinsiz araç kullanmak, sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak suçlarından tutuklandıklarını mahkemeye aktardı.  
    Tahkikatın yeni başladığını,  incelenmesi gereken kamera görüntüleri ile 2023 mayıs ayı içerisinde meydana gelen araç içerisinden sirkat suçları ile zanlıların herhangi bir bağlantıları olup olmadıklarının da araştırılması gerektiğini belirten Karagöz, tahkikatın salimen yürütülmesi için aleyhlerinde üç gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104