Araçta yolcuydu, uyuşturucu zanlısı oldu

banner37

Polisin rutin kontrollerinde durdurulan bir araçta yolcu olarak bulunan 35 yaşındaki S. K.’nin tasarrufunda bonzai bulundu

banner87
Araçta yolcuydu, uyuşturucu zanlısı oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa - Güzelyurt anayolu üzerinde, polis tarafından gerçekleştirilen rutin trafik kontrolleri sırasında durdurulan bir araçta yolcu olarak bulunan S. K.’nin (E-35) tasarrufunda yaklaşık yarım gram bonzai bulundu.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Sentetik Cannabinoid) Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 29.08.2019 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, Lefkoşa - Güzelyurt anayolu üzerinde, polis tarafından gerçekleştirilen operasyon sırasında, S. K.’nin (E-35) yolcu olarak bulunduğu aracın kontrol amaçlı durdurularak arama yapıldığını ve zanlının tasarrufunda yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve uyuşturucuyu temin ettiği kişinin arandığını kaydetti.

Alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu belirten Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75