Araçtan atarken yakalandı

banner37

Karaoğlanoğlu’nda, çevre yolu üzerinde kullanımında bulunan araç ile trafik kazası yapan şahsın tasarrufunda Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu

banner87
Araçtan atarken yakalandı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Karaoğlanoğlu bölgesinde, önceki gün öğle saatlerinde çevre yolu üzerinde kullanımında bulunan araç ile trafik kazası yapan zanlı Z. Ö.’nün üzerinde ve aracında yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Zanlı, suçüstü hali gereği tutuklanarak, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren polis, zanlının “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarruf” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının, önceki gün öğle saatlerinde Karmi Çemberi’nde kaza yaptığını kaydeden polis, zanlının olayın ardından aracın içinde bulundurduğu beyaz poşete sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığındaki Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi bir noktaya attığı esnada fark edildiğini ifade etti.

Polis, atılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını ve zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandığını ve konuyla ilgili herhangi bir izahatta bulunmadığını belirtti.

Polis, soruşturulması gereken şahıslar ve emare alınan uyuşturucunun ise Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderilebilmesi için zanlının poliste 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti tezekkür eden Yargıç Meltem Dündar, zanlının poliste 2 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108