Aranan 3 kişi daha var!

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan yakalanan 2’si satıcı, 4 üniversite öğrencisinin tutukluluk süresi 4’er gün uzatıldı

Aranan 3 kişi daha var!
banner90

2’Sİ SATICI… Tespit ettiği 28 gramın 3’e bölünüp satıldığına inanılan 750 gramlık uyuşturucunun geri kalanının peşine düşen polis, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı 2’si satıcı 3 kişiyi daha arıyor

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin düzenlediği baskın sonucu tutuklanan 2’si satıcı 4 kişi, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine 4’er gün ek tutukluluk emri alındı.

Tespit ettiği 28 gramın 3’e bölünüp satıldığına inanılan 750 gramlık uyuşturucunun geri kalanının peşine düşen polis, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı 2’si satıcı 3 kişiyi daha arıyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını, meselenin tahkikatını yürüten PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz yanıtladı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 25 Temmuz 2019’da, Gazimağusa’daki bir üniversitenin 801 n’olu özel yurt odasında gerçekleştirilen operasyonun olgularını anımsattı.

Mustafa Kavaz, A.A. ve S.N.’nin birlikte kaldığı odadaki buzdolabında, her biri eşit şekilde paylaştırılmış, ağzı çıtçıtlı, şeffaf naylonlu 3 ayrı poşette toplam 21 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir adet hassas terazinin bulunak emare alındığını hatırlattı.

Konu odanın A.A. ve S.N.’nin sorumluluğunda olup, kimliği tespit edilip aranan bir şahsa ait olduğunu anlatan tanık polis, yaptığı ileri soruşturmada konu maddelerin, temmuz ayında, kimliği tespit edilip aranan şahsın talebi üzerine, ismi tespit edilemeyen bir şahıs vasıtasıyla 750 gram olarak alınıp, 3’e bölünerek satıldığını öğrendiğini anlattı.

Tanık polis, konu maddelerden satın alan S.S.A.(E-28) ve J.A.L.(E-29)’yi,  Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını belirttikten sonra, halen aradığı 3 kişinin olduğuna dikkat çekti.

Polis, S.S.A. ve J.A.L.’in kaldığı özel yurttaki ikametgahlarında mahkeme emriyle arama yaptığını belirterek, S.S.A.’nın, WhatsApp üzerinden A.A. ile mesajlaşıp, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin fotoğraflarını gönderdiği fotoğrafı ve fotoğraftaki uyuşturucu içiminde kullanıldığına inanılan 1 adet kesik pet şişe parçasını

bulup emare aldığını anlattı.

J.A.L.’nin ise polisleri görmesi üzerine, tasarrufundaki foil kağıdına sarılı 1 gram ağırlığındaki hintkeneviri   türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığını anlatan tanık polis, J.A.L.’nin komodin çekmecesi içerisinde, kahverengi çorap içerisinde foil kağıda sarılı 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare aldığını dile getirdi.

Tanık polis, J.A.L.’nin gönüllü ifade vererek suçunu kısmen kabul ettiğini belirttikten sonra, emare aldığı maddeleri, incelenmesi için gönderdiği laboratuarlardan henüz sonuç alamadığını, gelecek sonucun tahkikatının seyrini değiştirebileceğine vurgu yaptıktan sonra, mahkemeden, yürüttüğü geniş çaplı soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların, 4’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108