banner6

Aranan akü hırsızı yakalandı

banner37

Zanlı E.B, geçen hafta tutuklanan suç ortakları A.A. ve H.T. ile birlikte Alayköy’de faaliyet gösteren Kuruçeşme Petrol İstasyonundan toplam değerleri 15 bin TL olan 11 adet aküyü sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Aranan akü hırsızı yakalandı
banner99

Merkezi Cezaevi’nden kısa bir süre önce tahliye olan zanlı E.B, geçen hafta tutuklanan suç ortakları A.A. ve H.T. ile birlikte Alayköy’de faaliyet gösteren Kuruçeşme Petrol İstasyonundan toplam değerleri 15 bin TL olan 11 adet aküyü sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı. 
   “Sirkat” ve “Mülke Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.B, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel Burukan, tanık olarak polis memuru Ömer Ülger’i dinletti. 
    Mahkemede yeminli şahadet veren Ülger, zanlı E.B.’nin geçen hafta tutuklanan suç ortakları A.A. ve H.T. ile  birlikte 17.01.2023 tarihinde 22.30 sularında Alayköy’de faaliyet gösteren Kuruçeşme Petrol İstasyonundan toplam değerleri 15 bin TL olan 11 adet aküyü sirkat ettiklerini kaydetti. 
   Polis memuru Ömer Ülger, aranan zanlı E.B.’nin 21.01.2023 tarihinde Güzelyurt’ta tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti.
   Aranan emareler, alınacak ifadeler ve soruşturulacak kişiler olduğunu söyleyen Ülger, zanlının aleyhinde üç gün tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi onayladı. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104