banner6

Aranan başka şahıslar da var

banner37

Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin kısa süre önce Gönyeli’de otomobiline bindiği sırada önü kesilerek feci şekilde dövülmesiyle ilgili tutuklu sayısı 13’e yükseldi

Aranan başka şahıslar da var
banner99

Ceren ÖZBİL

Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin kısa süre önce Gönyeli’de otomobiline bindiği sırada önü kesilerek feci şekilde dövülmesiyle ilgili 11 kişinin ardından iki kişi daha tutuklandı.

Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkâr Alet Taşımak”, “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Cuma Altay ve Umut Göksu dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. Cuma Altay ve Umut Göksu bugün diğer 11 zanlı ile birlikte yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Yargıç Hale Dağlı'nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Damla Güçlü tanık olarak Polis Müdürlüğü'nde Adli Şube'de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Kasti hasara uğrattılar”

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, 03.10.2018 tarihinde 18.20 raddelerinde Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, Lefkoşa’da sakin Nardın Akram Hassan’ın kanunsuz olarak toplanan en az 20 kişi tarafından henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurmuş oldukları demir cop ile saldırdıklarını anlattı.

Tarman, saldırganların, müştekinin sağ eline bir kaç kez vurmak suretiyle sağ elinin kırılmasına sebebiyet vererek, vahim zarara uğrattıklarını, elleri ve ayakları ile adı edilenin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle de ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Tarman, zanlının boynunda takılmış olan 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını belirtti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkacaklar

Polis memuru Hamza Tarman geniş çaplı bir soruşturma yürütüldüğü ve aranan yeni şahıs ile emareler olduğuna dikkati çekerek, ayrıca zanlıların olayla bağlantısı olduğu düşünülen diğer 11 zanlı ile aynı gün mahkemeye çıkmaları için mahkemeden zanlılar aleyhine birer gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Hale Dağlı zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104