Aranan bir kişi daha var

banner37

Husumetli oldukları iki kişinin evine zorla girerek, para ve oyun konsolu çalmakla suçlanan 3 zanlının tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Aranan bir kişi daha var
banner90
banner8

Girne’de, daha önceden aralarında husumet bulunan iki kişinin evine zorla girerek eşyalarına zarar verdikleri, para ve oyun konsolunu çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan C.L.M., E.M.K., ve D.M.M.’nin tutukluluk süresi devam eden soruşturma ve meseleyle ilgili aranan bir kişinin daha olması nedeniyle 3 gün daha uzatıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Yenaroğlu, huzurda bulunan zanlıların 28 Aralık 2020 tarihinde Girne’de meydana gelen “Ev açma”, “İkametgâhtan sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Yenaroğlu, zanlıların 28.12.2020 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Girne’de, aralarında daha önceden bulunan husumet nedeniyle Girne adresinde ikamet eden Moise Hossy Nsakala ve Jemuil Kulukembiko Mpambu’nun ikametgâhlarının, ahşap ana giriş kapısını kırarak, adı edilenlerin ev içindeki yatak odasında kendilerini korumak için saklandıkları bir sırada, ikametgâh içerisine girip salon kısmında muhafaza edilen Nsakala’ya ait içerisinde bin 200 Dolar nakit para, öğrenci kimlik kartı ve anahtarlar bulunan cüzdan ile 2 bin 850 TL değerindeki Playstation 4 marka oyun cihazını sirkat ettiklerini söyledi.

Polis olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlıların tutuklandığını, zanlı C.L.M.’nin gönüllü ifade verip olay günü zanlılar E.M.K., ve D.M.M., ile eve girdiğini itiraf ettiğini, ancak sirkate konu eşyaları zanlı D.M.M.’nin aldığı beyanında bulunduğunu dile getirdi.

Yenaroğlu, bahse konu zanlılar C.L.M., ve E.M.K.’nin evinde mahkeme emri ışığında bir arama yapıldığını ancak kanunsuz herhangi bir şey tespit edilmediğini ifade ederek, zanlı D.M.M.’nin evinde yapılan aramada ise bin 200 dolar dışındaki sirkate konu eşyaların bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis memuru Yenaroğlu, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin sürdüğünü ve aranan bir şahsın daha olduğunu belirterek zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75