banner6

Aranan bir kişi daha var

banner37

Türkiye’den gelip, Tuzla ve Mutluyaka’da bulunan iki ayrı eve, hırsızlık amacıyla giren 4 kişi hakkında mahkemeden 4 gün daha ek tutukluluk süresi temin edildi…

Aranan bir kişi daha var
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Türkiye’den gelip, Tuzla ve Mutluyaka’da bulunan iki ayrı eve hırsızlık amacıyla giren Mehmet Ali Bekis, Kahraman Önen, Hakan Şirin ve Civan Avcı dün, yargıç huzuruna çıkarılarak aleyhlerine tahkikat amaçlı 4’er gün daha temin edildi. Polis, olayla ilgili bir kişinin daha arandığını söyledi.

Önceki celse tutuklanan Ömer Özdemir ise meseleye bağlantısının olmadığı tespit edilerek, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Soruşturma bitmedi

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurundaki dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan Müfettiş Muavini Halil Seven’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Seven ifadesinde, 1 Ocak 2017 tarihinde, Tuzla ve Mutluyaka köylerinde, bir saat arayla, “Geceleyin ev açma”, “Sirkat” ve “Bir cürüm işlemek maksadıyla binaya grime” suçlarının işlendiğini mahkemeye aktardı.

Halil Seven, aldığı ihbar sonrası, olay mahallindeki kamera kayıtlarını inceleyip, birçok şahsı soruşturarak zanlıların izine ulaştığını belirterek, derdest emri gereği tutukladığı tüm zanlıların birer gönüllü ifade verdiklerinden söz etti.

Zanlı Mehmet Ali Bekis’in olayı organize ettiğini, Kahraman Önen’in de konu evlere girdiğini anlatan Seven,  sirkat edilen 3 kol saati ile bin 500 TL değerindeki fotoğraf makinesinin halen aranmakta olduğunu söyledi.

Müfettiş muavini, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tüm çabalarına rağmen henüz tamamlayamadığını ve bir şahsı daha aradığını, yeni temin ettiği kamera kayıtlarını inceleyeceğini belirttikten sonra, mahkemeden süre talep etti.

Avukat itiraz etti

Zanlı Civan Avcı’yı temsil eden Avukat İbrahim Demirtaş, hırsızlık için evine girilen narkotik polis çavuşu Fatih Kaleci’nin mesai arkadaşlarının müvekkilini darp ettiğini ileri sürerek, müvekkilimin dizinde ve sırtında morluklar olduğu gerekçesiyle doktor kontrolü talep etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104