banner6

Aranan emareler var

banner37

Alayköy’de askeri bölge içerisinde 28 gram hintkeneviriyle yakalanan zanlı Kemal Ulutaş’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Aranan emareler var
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Alayköy’de askeri bölge içerisinde 28 gram hintkeneviriyle yakalanan zanlı Kemal Ulutaş’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   40 yaşındaki Ulutaş, uyuşturucuyu Lefkoşa’da Narkotik tarafından aranan bir şahıstan bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını itiraf etmişti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve verme” ile “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kemal Ulutaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 18.10.2020 tarihinde saat 22.05’te Alayköy’de, birinci derecede askeri yasak bölge içerisinde askeri personel tarafından şüpheli vaziyette tespit edilen Kemal Ulutaş’ın üzerinde Narkotik ekibi tarafından yapılan aramada, yaklaşık 28 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve avcı bıçağı bulunduğunu anımsattı.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlıdan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi, Lefkoşa Surlariçi’nde Ekim 2020 tarihinde, bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını beyan ettiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadenin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğini, kayıp olduğuna inanılan uyuşturucu madde ve hassas terazi olduğunu, ayrıca telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiğine vurgu yapan Kurtbir, zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104