banner6

Aranan şahıs ve emare var

banner37

Tasarrufunda 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunan, Mussula Thomas Reuben soruşturma maksatlı olarak 5 gün daha poliste tutuklu kalacak

Aranan şahıs ve emare var
banner150

banner150

banner99

Ceren ÖZBİL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, bir üniversitenin kampusunda gerçekleştirdiği operasyonda, tasarrufunda 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunan Mussula Thomas Reuben ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Zanlı, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak aleyhine 5 gün daha tutukluluk emri alındı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 26 Temmuz’da Haspolat’ta bir kişinin uyuşturucu satışı yaptığına dair alınan bilgi üzerine, bir üniversitenin kampusundaki yurtta, güvenlik görevlilerinin yardımıyla gerçekleştirilen operasyonda zanlının tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının yurt içinde polisi fark edip koşarak ikametgâhına girdiği esnada yakalandığına vurgu yapan Zor, zanlının sağ elinde 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını söyledi.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak aranan bir şahıs olduğuna ve kayıp olduğuna inanılan emarelerin varlığına işaret eden Zor, tahkikat amaçlı beş gün gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, tutukluluk talebine itiraz etmezken, zanlından alındığı kaydedilen gönüllü ifadenin Türkçe olarak alındığını söyledi ve yanlış anlaşılmış olabileceğini iddia etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104