Arandıklarını öğrenince havalimanına koştular

banner37

30 gram hintkeneviriyle yakalanan üç kişiye uyuşturucu temin ettikleri ileri sürülen Mithat Mert Yavuz ve Can Kaya, havalimanında tutuklandı

Arandıklarını öğrenince havalimanına koştular
banner90
banner8

Ayşe BULUT

banner134
 

İskele’de gerçekleşen uyuşturucu operasyonunda 30 gram hintkeneviriyle yakalanan Burak Tüylüce, Ökkeş Erkan Kurt ve Bedircan Karabıyık’a uyuşturucu temin ettiği ileri sürülen Mithat Mert Yavuz ve Can Kaya, havalimanında tutuklandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) İthal, Alma-Verme ve Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fatma Şenol’un huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yıldırım, zanlılar Mithat Mert Yavuz ve Can Kaya’nın “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) İthal, Alma-Verme ve Tasarrufu” suçlarıyla ilgi olarak 17 Temmuz’da Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak istedikleri esnada tutuklandıklarını belirtti.

Polis memuru Gökhan Yıldırım, İskele’de 30 gram hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlılar Burak Tüylüce, Ökkeş Erkan Kurt ve Bedircan Karabıyık’ın konu maddeyi 14 Temmuz’da zanlılar Mithat Mert Yavuz ve zanlı Can Kaya’nın Ercan Havalimanı’ndan 40 gram olarak KKTC ithal ettikleri yönünde ifade alındığını belirtti.

Yıldırım, zanlı Burak Tüylüce’nin verdiği gönüllü ifade ışığında ve cep telefonunun içindeki fotoğraflar ve mesajlaşmaların kısmen incelenmesi neticesinde iki zanlının isimlerine ulaşıldığını ve tutuklandıklarını anlattı.

“Polise gelmeleri istendi, havalimanına gittiler”

Polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlıların 17 Temmuz’da telefonla arandığını ve karakola gelmelerinin istendiğini ancak saat 15.00’te Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak istedikleri sırada tutuklandıklarına vurgu yaptı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Yıldırım, zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Yargıç Fatma Şenol, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75