banner6

'Arasta kavgacıları' teminatla serbest

banner37

Kendilerine “yan bakıp, laf attığı” gerekçesiyle Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’ı darp eden Hüsamettin Çelik, Mehmet Alkış ve Ahmet Kelek yargılanmak üzere serbest bırakıldı

'Arasta kavgacıları' teminatla serbest
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa Arasta Bölgesi'nde kendilerine "Yan bakıp, laf attığı" gerekçesiyle Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’ı darp eden Hüsamettin Çelik, Mehmet Alkış ve Ahmet Kelek, teminatla serbest bırakıldı.

“Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklu bulunan Hüsamettin Çelik, Mehmet Alkış ve Ahmet Kelek dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, polis memuru Hamza Tarman'ı dinletti.

Yeminli şahadet veren Tarman, zanlıların Arasta bölgesinde yanlarından geçen Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad 'ı kendilerine yan bakıp laf söyledikleri iddiasıyla saldırarak darp ettiklerini yineledi.

Tarman, zanlıların ayrıca Orhan Kürşad'ın yüzüne votka şişesiyle vurduğunu ve yüzünde kesikler oluşmasına neden olduklarını aktardı.

Tarman, Orhan Kürşad’ın yüzündeki dikişlerin alınmasından sonra temin edilecek doktor raporu sonrasında suçun nevinin netlik kazanacağına vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Tarman, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri, 10’ar bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 08:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110