banner6

Arazi kavgasında kan döküldü

banner37

İşadamı Bulut Akacan, dün evinin yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırıda Akacan’ın koruması boğazından ve göğsünden bıçaklanarak ağır yaralandı.

Arazi kavgasında kan döküldü
banner90
banner99

Elmas TOKAY

İşadamı Bulut Akacan’a dün saat 16.00 sıralarında Girne’deki İnönü Caddesi üzerindeki evinin yakınlarında bıçaksaldırı girişiminde bulunuldu. Akacan, olayı yara almadan atlatırken, bir koruması ağır, şoförü ise hafif yaralandı. Polis iki kişiyi bıçakla yaralayan E. K. isimli şahsı tutukladı.

Bulut Akacan’a yapılan saldırının evinin yanındaki arsa yüzünden olduğu iddia ediliyor. Alınan bilgide Akacan’ın evinin yanında, Ş. K. isimli işadamıyla ortak arazisi bulunuyor. Akacan’a yakın kişilerden alınan bilgilere göre, dünkü saldırının bu arazi yüzünden çıktığı tahmin ediliyor.

Akacan’ın, söz konusu ortak arazinin kenarına duvar çekmek ve kaldırımı genişletmek istediği, ancak Ş.K. isimli işadamının çalışanlarının ona saldırdığı iddia ediliyor.

Polisin açıklaması

Konuyla ilgili polisten yapılan açıklamada; Girne’deki İnönü Caddesi üzerindeki olay, Bulut Akacan’ın bir şirketle anlaşmazlığı bulunan araziye, çevre duvarı yapılmak istenmesi üzerine şirket çalışanlarıyla aralarında tartışma çıkması sonucu meydana geldi.

Şirket çalışanlarından E. K., tasarrufunda bulunan bıçak ile Akacan’ın yanında bulunan çalışanı Özer Ustaoğlu’nu sol ayak baldırı ve göğüs kısmından, Hulusi Kalkan’ı ise sağ diz kısmından yaraladı.

Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı ifade edilirken, Ustaoğlu’nun Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Kalkan’ın ise Girne Akçiçek Hastanesi’nde müşahede altına alındığı belirtildi.

Olayın ardından zanlı E. K.’nin tutuklandığı ve polisin konuyla ilgili soruşturmasının devam ettiği kaydedildi.

Bir anda saldırdılar

Görgü tanıkları ise Bulut Akacan’ın dün koruması Özer Ustaoğlu ve şoförü Hulusi Kalkan ile duvar çekilecek yerde inceleme yaptığı sırada, yolun karşısında bulunan boş bir dükkanın önünde 4-5 kişinin oturduğu ve o sırada Bulut Akacan’la laf tartışmasına girdiklerini söyledi.

Koruması ve şoförü ile yolun karşısındaki kaldırıma giden Akacan’a bir kişinin bıçak salladığını söyleyen görgü tanıkları, ardından da bu kişinin bıçağı Hulusi Kalkan’ın bacağına, koruması Özer Ustaoğlu’nun ise boğazına ve karnına sokarak, diğer dört kişiyle olay yerine gelen araca binerek kaçtıklarını anlattı.

Polis hemen olay yerine geldi

Yaşanan saldırının ardından Girne Polis Müdürlüğü ekipleri olay yerine giderek geniş güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ekibi, olayın gerçekleştiği kaldırım üzerinde delil aradı ve kan izlerini tespit etti, olayla ilgili geriye kalan tüm emareleri tek tek topladı.

Akacan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı

İşadamı Bulut Akacan, dün akşam sosyal medya hesabı facebook’tan bir açıklama yaparak olayı kınadı ve suçluların cezasını çekmesini istediğini belirtti. “Bu adamları üstümüze salan kim ise, kimliğine bakılmaksızın adalete hesap vermeli” diyen Akacan, şu açıklamayı yaptı:

“10 yıldır oturduğum eve bıçaklı adamlarını gönderen, çocukların ve kadınların olduğu mekana magandalarını salan ve iki gencecik kardeşimizin amansızca yaralanmasını sağlayan bu şahsın adalete hesap vermesi lazım.

Evin etrafında çöken kaldırımı belediyenin bilgisinde, dahilinde tamir etmeye çalıştık. Arazinin bir kısmına ortak olan bu şahıslar kendi genel müdür yardımcılarını, şoförlerini ve tetikçilerini göndererek polisten, belediyeden ve kaymakamlıktan şikayetleri neticesinde aldıkları cevaba rağmen magandalarını azmederek araçları ile haneye tecavüz ettiler.

Aynı yer için mahkemede tahliye davası açıp bizlerin orda yasal olarak varlığımızı kabul edenler aynı mekana adamlarını gönderip adam öldürmeye teşebbüs ederler. Umarım adalet tüm millete davrandığı gibi bu zata da aynı muameleyi yapar. Gencecik çocukları hapse tıkmayı bildiği gibi bu insanları da hak ettikleri yere gönderir.”

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104