Araziden geçiş kavgası, mahkemeye taşındı

banner37

Arazisinden geçmemeleri için koyduğu TIR dorsesini kaldıran iki kişiyi darp ederek birinin çenesinin kırılmasına neden olmakla suçlanan İ.K., teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Araziden geçiş kavgası,  mahkemeye taşındı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR


ZANLI DA DARP EDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ… Hamitköy Ağıllar Bölgesi’nde arazisinin içerisine, başka araçların girmesini engellemek için park ettiği TIR dorsesini kaldıran iki kişiyi darp ederek, birinin çenesinin kırılmasına neden olan zanlı İ.K.’yi teminat talebiyle mahkemeye çıkaran polis, suçunu kabul eden zanlının çenesi kırılan şahsın da kendisine vurduğunu beyan ettiğini dile getirdi. Mahkeme, zanlıyı ağır teminat şartlarına bağlayarak yargılanıncaya kadar serbest bıraktı.

Hamitköy Ağıllar Bölgesi’nde arazisinin içerisine, başka araçların girmesini engellemek için  park ettiği TIR dorsesini kaldıran iki kişiyi darp eden zanlı İ.K., müştekilerden birisinin çenesinin kırılması üzerine tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlının gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ayrıca çenesi kırılan şahsın da kendisine vurduğunu beyan ettiğini dile getirerek, zanlının aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Mahkeme, işlenen suçun ciddiyetinin olduğunu göz önünde bulundurarak, zanlının davaları görüşülene kadar teminata bağlanıp tutuksuz yargılanmasına emir verdi.  

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı İ.K.’nin “Vahim zarar” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Ergüleç, zanlının 27 Şubat 2021 tarihinde, saat 12.00 raddelerinde Hamitköy Ağıllar Bölgesi’nde arazisinden geçmemeleri için koymuş olduğu TIR dorsesini kaldırdıkları gerekçesiyle U.S., ve M.E., ile tartışmaya girdiğini belirterek, zanlının daha sonra söz konusu iki şahsı yüzlerine elleriyle vurarak darp ettiğini kaydetti.

Müştekilerden ve 2 görgü tanığından ifade alındığını dile getiren Ergüleç, tüm ifadelerde zanlının suç işlediği yönünde beyanlarda bulunulduğunu ifade etti.

banner134
Ergüleç, müştekilerin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden kontrolden geçirildiğine işaret ederek, vücutlarında darp ve cebir izine rastlandığını anlattı.

Zanlının aynı gün gönüllü ifade verdiğini söyleyen Ergüleç, zanlının, U.S.’nin de kendisine vurduğunu söyleyip aynı zamanda suçunu da itiraf ettiğini vurguladı.

Ergüleç, zanlının aleyhine darp suçu ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, tüm ifadelerin temin edilmesinin ardından zanlının serbest bırakıldığını kaydetti.

Darp edilen U.S.’nin ağrılarının geçmemesi üzerine 1 Mart tarihinde Yakın Doğu Hastanesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Servisi’ne giderek muayeneden geçtiğini dile getiren Ergüleç, muayene sonucunda zanlının çenesinin kırık olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Ergüleç, U.S.’nin 2 Mart tarihinde Lefkoşa Adli Şubeye gelerek çenesinin kırıldığını anlatıp zanlı aleyhine tekrar şikayetçi olduğuna dikkat çekerek, zanlıya telefonla ulaşıldığını ve zanlının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye gelmesinin sağlandığını söyledi.

Ergüleç, zanlının aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığına vurgu yaparak, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 10 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması, 2 KKTC vatandaşı kefilin 125’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75