banner6

Arbak kardeşler tutuklandı

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da Nihat Arbak ve Faruk Arbak’ın tasarruflarında yaklaşık 12 gram bonzai olduğuna inanılan madde buldu

Arbak kardeşler tutuklandı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri Gazimağusa’da şüphe üzerine yaptıkları aramada Nihat Arbak ve Faruk Arbak kardeşlerin tasarruflarında yaklaşık 12 gram sentetik cannabionid (bonzai) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi.

Gözaltına alınan her iki zanlı da dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Özgür Biçenleroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Özgür Biçenleroğlu, 2 Şubat 2017 tarihinde, saat 16.00’da Gazimağusa’da, polis tarafından şüpheli görülen zanlı Nihat Arbak’ın üzerinde yapılan aramada yaklaşık 5 gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis memuru, aynı gün Nihat Arbak’ın kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada 6 gram 50 miligram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve o esnada konu ikametgahta bulunan Faruk Arbak’ın tasarrufunda ise içerisinde “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan üç adet ucu yanık sigara ile içerisinde “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 1 gram ağırlığında madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Her iki zanlının da tutuklandıklarını belirten tahkikat memuru, mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve aranan emare olduğunu bildirdi.

Özgür Biçenleroğlu, mahkemeden zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104