Arkadaşı taburcu oldu

banner37

Odasını karıştırdığı için kendisine kızan ev arkadaşını sustalı bıçakla 9 yerinden yaralayan Obaida Khaled Al Sulebi, tutuklandı.

Arkadaşı taburcu oldu
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli’de birlikte kaldığı ev arkadaşını, odasını karıştırdığı için kendisine kızmasına sinirlenerek 9 yerinden bıçaklayarak yaralayan 22 yaşındaki Obaida Khaled Al Sulebi hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Ev arkadaşı tarafından önceki akşam 9 yerinden bıçaklanan Yaseen Edwan ise tedavisi yapıldıktan sonra hastaneden taburcu edildi.

Yaralama” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Obaida Khaled Al Sulebi, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Mustafa Mahan'ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Mahan, 28 Kasım'da saat 18.45'te Gönyeli'de Kavaklıdere Sokak’ta bir apartman dairesinde Obaida Khaled Al Sulebi'nin, odasını karıştırdığı gerekçesiyle kendisine kızan ev arkadaşı Yaseen Edwan'ı ağız uzunluğu 8 buçuk, toplam uzunluğu 20 santim olan metal saplı sustalı bıçak ile 9 kez sokarak, yaraladığını belirtti.

banner134
Polis memuru Mustafa Mahan, zanlının suçunu kabul ederek gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Mahan, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yaseen Edwan’ın, tedavisine müteakip taburcu olduğunu söyledi.

Olay anında evde 4 kişi daha olduğunun belirlendiğini belirten Mahan, iki kişinin tespit edilerek tanık ifadesi alındığını ancak diğer iki kişinin bulunarak ifadelerinin alınması gerektiğini anlattı.

Mahan, zanlının alınacak ifadelere etki edebileceğini belirtip, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Obaida Khaled Al Sulebi, “Polisin söyledikleri doğrudur. Tutukluluğa itirazım yok” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75