banner6

Arkadaşına bonzai verdi, 1 yıl hapse mahkum oldu

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, eylül ayında arkadaşına 25.300 gram sentetik canabinoid veren Fırat Çetinkaya’yı 12 ay hapse mahkum etti 

Arkadaşına bonzai verdi,  1 yıl hapse mahkum oldu
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2021’in Eylül ayı içerisinde tasarruf ettiği 25 gram 300 miligram ağırlığındaki sentetik canabinoid (bonzai)  türü uyuşturucu maddeyi bir arkadaşına veren Fırat Çetinkaya’yı, 12 ay hapse mahkum etti.

Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu açıkladı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, konu suçların ağırlığına, ciddiyetine ve yaygınlığına değindikten sonra, uyuşturucu suçlarına verilecek en uygun cezanın kamu yararı gereği, hapislik cezası olup, etkin ve caydırıcı olması gerektiğine vurgu yaptı.

Pınar Beyoğlu, davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirterek, uyuşturucu madde tasarrufunun kamu sağlığını tehdit ettiğine, toplum huzurunu bozup toplumda endişeye yol açtığına vurgu yaptı.

Beyoğlu, huzurlarındaki meselede ticaret yapıldığına dair bir olgu olmamasına karşın, sanığın, azımsanamayacak miktarda tasarruf ettiği uyuşturucuyu bir başkasına vererek hem konu maddenin elden ele dolaşmasını hem de verdiği kişinin uyuşturucu içmesini sağladığını söyledi ve bu hususu sanık lehine ağırlaştırılmış bir faktör olarak ele aldıklarını ifade etti.

Sentetik cannabinoid türü maddenin kaynağı belli olmayan kimyasallardan üretildiğini de anımsatarak konu maddenin, beden ve ruh sağlığını kötü yönde etkilediğini anlattı.

Beyoğlu, tüm hususları dikkate aldıktan sonra sanığı 12 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110