banner6

Arkadaşını bıçaklayan zanlı, yargıyı cezaevinde bekleyecek

banner37

Gazimağusa'da, tartıştığı ev arkadaşını göğsünden bıçakla ağır yaralayan ve ülkede izinsiz ikamet eden Nijerya uyruklu O.B.A., ilerde yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Arkadaşını bıçaklayan zanlı, yargıyı cezaevinde bekleyecek
banner150 banner150 banner151 banner152

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa'da, tartıştığı ev arkadaşını göğsünden bıçakla ağır yaralayan ve ülkede izinsiz ikamet eden Nijerya uyruklu O.B.A., tedavi için gittiği hastanede yakalandı.

Olaydan hemen sonra konu ikametgahın 4’üncü katından atlayıp, kaburga kemiğini kıran O.B.A., tamamlanan tedavisinin ardından Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde çıkartıldı.

Ev arkadaşını bıçakla ağır yaralayıp hastanelik eden O.B.A., işlediği ciddi suçlardan, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Duruşma süresince gözyaşı döken zanlının, bıçakla yaraladığı ev arkadaşı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde günlerce tedavi gördükten sonra taburcu oldu.

Sıra yargıda

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Hasan Tanyeri’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Tanyeri, zanlının,  20 Aralık 2021’de, Gazimağusa’da, “ağır yaralama”,”yaralama” ve “izinsiz ikamet” suçlarından methaldar olduğunu belirterek meseleyle ilgili olguları aktardı.

Hasan Tanyeri, zanlının, Sakarya bölgesindeki ikametgahının yatak odası içerisinde tartıştığı ev arkadaşını, tasarrufundaki toplam uzunluğu 34, ağız uzunluğu 20 santim olan sivri uçlu tahta saplı bıçağı, sol memesinin 7 santim altına bir kez sokup çıkartmak suretiyle ağır yaraladığını anlattı.

Tanyeri, zanlının, olaydan sonra ikametgahın 4’üncü katından atlayıp kaçtığını, müştekinin ise Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde kaldırıldığını ifade etti.

Aranan şahıs ilan edilen zanlının, kaburga kırığı nedeniyle gittiği Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi edildikten sonra tutuklandığını kaydetti ve gönüllü ifade veren zanlının suçunu kabul ettiğini anlattı.

Müştekinin hayati tehlikeyi atlatarak hastaneden taburcu olduğunu da belirten tanık polis, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı.

Tanık polis, zanlının 29 Eylül 2021’den beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini belirterek, mahkemeden, ülkedeki statüsünü dikkate alarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne göndermesini istedi.

Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun buldu ve zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110