banner6

Arkadaşını öldürmekten yargılanacak

banner37

İş arkadaşı Eshref Abdulkariov’u karnından bıçaklayarak öldüren Melih Arnavut ile ilgili soruşturma tamamlandı, cezaevine gönderildi.

Arkadaşını öldürmekten yargılanacak
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de 11 Temmuz sabahı, iş çıkışı birlikte içki içerken kırılan kol saati yüzünden başlayan tartışma sırasında iş arkadaşı Eshref Abdulkariov’u karnından bıçaklayarak öldüren Melih Arnavut, yargılanacağı güne kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Namık Kemal Baz’ı tanık olarak dinletti. Zanlı Melih Arnavut’u avukat Senem Öncel temsil etti.

Zanlı Melih Arnavut’un “Adam öldürme”, “Ağır yaralama”, “Sarhoşluk” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olduğunu kaydeden Baz, yapılan muayenede zanlının kanında 197 promil alkol tespit edildiğini hatırlattı.

Baz, zanlının bir gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini, tahkikatın zanlıyla ilgili olan aşamasının tamamlandığını kaydederek, zanlı Arnavut’un yargılanacağı gün mahkemede hazır olacağı uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu da ‘Adam öldürme’ ve ‘Ağır yaralama’ suçlarının giderek artış gösteren ve toplumda huzursuzluğa neden olan suç türlerinden olduğunu ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına girdiğini söyledi.

Olayla ilgili tahkikatın tamamlandığına dikkat çeken Yargıç Mesutoğlu, zanlı Melih Arnavut’u, her halükarda 3 ayı aşmayacak bir süreliğine, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 12:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104