banner6

Arkadaşını zehirlemek istedi, 5 yıl hapis yatacak

banner37

Uyuyan ev arkadaşını tüp gaz ile zehirlemeye çalışan Bekir Sıddık Erdoğan’ın kararı açıklandı

Arkadaşını zehirlemek istedi, 5 yıl hapis yatacak
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da ev arkadaşını, uyurken odasının kapısının altından gaz vererek zehirlemeye teşebbüs eden Bekir Sıddık Erdoğan, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adaya üniversite öğrenimi için gelen ve Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Bekir Sıddık Erdoğan, mahkeme koridorundan gülümseyerek ayrıldı.

Sanık Bekir Sıddık Erdoğan, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Lefkoşa’da 20 Şubat’ta Şahin Konağı Sokak, Hanlar İnşaat 2 Apartmanı, Daire 2’de adresinde, ev arkadaşı Ahmet Cin ile birlikte yaşamakta olduğu ikametgahta mutfak içerisinde muhafaza edilen gaz tüpünü, dedantörü ve hortumu alıp, Ahmet Cin’in uyuduğu yatak odasının kapalı kapısının önüne getirip, hortum ucuna kağıt peçeteden bir adaptör düzeneği hazırlayıp kapı altından oda içerisine gaz vermekle itham edildi ve aleyhindeki tüm suçlamaları kabul etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aliye Özçınar ve avukat Hasan Nidai Mesutoğlu hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Başkan Melek Esendağlı, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davadan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Sanığın işlediği suçun 14 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim bir suç olduğuna vurgu yapan Esendağlı, müştekinin uyuduğu esnada meydana gelen olayda gaz kokusu ve gaz sesine uyanmasının zararın asgari düzeyde kalmasını sağladığını kaydetti.

Başkan Melek Esendağlı, müştekinin oksijen tedavisine müteakip aynı gün taburcu olduğuna değindi.

Esendağlı, kamu yararı gereği sanığa hapislik cezası vermeyi uygun bulduklarını belirtti.

Esendağlı, 24 yaşındaki sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 5 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 11:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110