Arkadaşının odasına girip, parasını ve telefonunu çaldı

banner37

Haspolat’taki işçi lojmanında meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili zanlı Necmettin Sönmez tutuklandı

Arkadaşının odasına girip,  parasını ve telefonunu çaldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat Ağıllar Bölgesi’nde 19 Ağustos’ta meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili yürütülen ileri soruşturmada, işçi lojmanından Sheraz Hussain’e ait cüzdan ile içerisinde bulunan 700 TL ve 1 cep telefonunu çalan kişinin 42 yaşındaki arkadaşı Necmettin Sönmez olduğu belirlendi.

   Hussain’e ait cep telefonu zanlı Sönmez’in tasarrufunda bulundu. “Ev açma” ve “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Sönmez, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Kozal Debreli’yi tanık olarak dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 19.08.2020 tarihinde Haspolat Ağıllar Bölgesi’nde Talat Özakan’ın mandırasındaki işçi lojmanları içerisinde Haspolat’ta sakin Necmettin Sönmez’in arkadaşı olan Sheraz Hussain’in kullanımındaki odaya, kapalı ancak kilitsiz kapısından girip, komodin çekmesindeki kahverengi renk erkek cüzdanını, cüzdanın içindeki 700 TL ve Samsung S8 marka cep telefonunu sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti. 

   Polis memuru Kozal Debreli, zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emriyle tutuklandığını ve cep telefonunun zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığını belirtti.

   Debreli, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ancak ifadenin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Sönmez, “Pişmanım. Mahkemeden özür dilerim” dedi.

   Yargıç Mine Gündüz, tahkikatın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75