Arkadaşının ölümüne sebep oldu, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne-Alsancak anayolunda meydana gelen ve Naile Garibova’nın hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili yargıladığı Altuğ Özçavdarlı’yı suçlu bularak hapse mahkum etti

Arkadaşının ölümüne sebep oldu, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı
banner99

   Girne-Alsancak çevre yolunda 24 Temmuz’da meydana gelen ve Naile Garibova’nın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasıyla ilgili davayı dün karara bağlayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi, alkollü ve dikkatsiz bir şekilde araç kullanarak kazaya sebebiyet vermekten yargıladığı Altuğ Özçavdarlı’yı dün suçlu buldu ve 3 yıl hapse mahkum etti.

   Füsun Cemaller’in başkanlığında Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Şevket Gazi’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliği ile aldığı kararı, Kıdemli Yargıç Kürşad açıkladı.

   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, sanık Altuğ Özçavdarlı’nın, 24 Temmuz 2020 tarihinde saat 00.40’ta yönetimindeki JB 135 plakalı aracıyla Girne-Alsancak çevre yolunda seyrederken, Alsancak köy girişinde sağa meyilli virajda aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıktıktan sonra beton sete çarparak takla attığını ve aracında yolcu olarak bulunan Özbekistan vatandaşı 32 yaşındaki Naile Garibova’nın hayatını kaybettiğini hatırlattı.

   Sanığın alkol, dikkatsizlik ve ihmalkârlık sonucu Naile Garibova’nın ölümüyle sonuçlanan kazaya sebebiyet verdiğini kaydeden Kürşad, sanığın da aynı kazada ciddi şekilde yaralandığını ifade etti.

   Ölümle sonuçlanan trafik kazalarının arttığına vurgu yapan Kürşad, kazaların acılara neden olduğunu belirtti.

   Sanık hakkında karar verirken, tüm hususları değerlendirdiklerini kaydeden Kıdemli Yargıç Kürşad, genç ve sabıkasız bir kimse olmasını, suçlarını kabul edip adaletin erken tecellisine katkı koymasını lehine değerlendirdiklerini ifade etti.

   Kürşad, sanığı yargılandığı davalardan suçlu bulup 3 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75