banner6

Arkadaşının parasını ve altın bilekliğini çaldı!

banner37

Gazimağusa’da birlikte kaldığı arkadaşının kilitli yatak odasını açıp hırsızlık yaptığı gerekçesiyle Girne’de bavullarıyla tespit edilen Emre Teskin aleyhine 8 gün tutukluluk emri alındı

Arkadaşının parasını ve altın bilekliğini çaldı!
banner99

Suçlamaları reddetti… Meseleyle ilgili Girne’de bavullarıyla birlikte tespit edilen Emre Teskin, dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlı, söz verilmesi üzerine “Ayakkabı şahsıma aittir. Vestiyerdeydi, giderken giyip çıktım. Para ve bilekliği ben almadım” diyerek aleyhindeki suçlamaları reddetti

banner134

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da birlikte kaldığı arkadaşının yatak odasının kilitli kapısını kırıp, içerisinden bini madeni olan 2 bin 400 TL nakit para ile altın bileklik sirkat ettiği iddia edilen Emre Teskin, Girne’de, bavullarıyla birlikte tespit edilip tutuklandı.

   “Geceleyin ev açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından mahkemeye çıkartılan Emre Teskin aleyhine mahkemeden 8 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Meseleyle ilgili Girne’de bavullarıyla birlikte tespit edilen Emre Teskin, söz verilmesi üzerine “ Ayakkabı şahsıma aittir. Vestiyerdeydi, giderken giyip çıktım. Para ve bilekliği ben almadım” diyerek aleyhindeki suçlamaları reddetti.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım, mahkemede yeminli şahadet verdi.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 23 Ekin 2020 tarihinde, 00.20- 04.15 saatleri arasında, Gazimağusa’da birlikte ikamet ettiği Metin Aytulun’un kalmakta olduğu evin yatak odasının kilitli kapısını kırıp, içerisinden bini madeni olan 2 bin 400 TL nakit para ile altın bileklik sirkat ettiğini söyledi.

   Yıldırım, polise yapılan şikayet üzerine zanlının Girne’de bavullarıyla birlikte tespit edildiğini kaydetti ve müştekinin ek ifade vererek konu oda içerisinden spor ayakkabılarının da sirkat edildiğini söyledi.

   Yıldırım, zanlıya ait bavul içerisinde bahse konu ayakkabıları bulup emare zapt ettiğini belirttikten sonra kamera kayıtlarından, zanlının, bir işyerine girerek madeni paraları kağıt parayla değiştirmek istediğinin tespit edildiğini anlattı.

   Kayıp emarelerin bulunduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra zanlının 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88