Arkadaşları ve sahte mühürler aranıyor

banner37

Farklı bir üniversitede öğrenim gören iki arkadaşının oturma izni alabilmesi için kendi notlarıyla sahte transkript hazırlayan zanlı Noman Ali’nin tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
Arkadaşları ve sahte mühürler aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi gören ve farklı bir üniversitede öğrenim gören iki arkadaşının oturma izni alabilmesi için kendi notlarıyla sahte transkript hazırlayan zanlı Noman Ali’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

“Sahte resmi evrak düzenleme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Noman Ali, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, Noman Ali’nin yapılan soruşturmasında 2019 yılı Eylül

ayı içerisinde arkadaşları olan yine Pakistan uyruklu Lefkoşa’da sakin N.R. ve T. A.’nın ikamet izinsiz olmasını engellemek için Girne Amerikan Üniversitesi’ne sahte kayıt yaptırabilmeleri maksadıyla Yakın Doğu Üniversitesi transkriptini Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Fıstık Net” isimli internet kafede sahteledikten sonra adı edilenlere verdiğini anımsattı.

Şaban, aranan iki kişinin ise sahte olarak düzenlenmiş olan transkriptleri Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenci kaydı için vererek tedavüle sürdüklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak halen aranan iki kişi ve sahte mühürler olduğunu belirterek, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108