Artık eşine şiddet uygulayamayacak!

banner37

Boşanma aşamasında olduğu eşinin evine bıçakla dalan ve kayınvalidesinin gözü önünde eşini ölümle tehdit eden Kazım Çevik, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

banner87
Artık eşine şiddet uygulayamayacak!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

   Boşanma aşamasında olduğu eşinin evine bıçakla dalan, kayınvalidesinin ve çocuğunun gözü önünde eşini ölümle tehdit eden Kazım Çevik’in, aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
   Alkol tesiri altında olduğu bir esnada, boşanma aşamasındaki eşinin evine zorla giren zanlı, yeniden aynı suçu işlememesi için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
  Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Sevil Günaltay’ı tanık olarak dinletti.
   Zanlı Kazım Çevik’in 1 Kasım günü saat 15.15 sıralarında Girne’de meydana gelen “Ev Açma”, “Şiddet Tehdidi”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Sevil Günaltay, zanlının 137 promil alkol tesiri altında olduğu bir esnada eski eşinin evine zorla girerek elindeki bıçağı gösterip, “Seni öldüreceğim” dediğini anımsattı.
   Müşteki V.K.’nin kısa süre önce 3 farklı tarihte zanlı hakkında şikâyetçi olduğunu ve çocuklarının babası olan Kazım Çevik’in polis tarafından uyarılmasını talep ettiğini kaydeden Günaltay, müştekinin önceki gün sabah saatlerinde yeniden Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek zanlı aleyhinde şikâyette bulunduğunu ve yine zanlının ikaz edilmesini talep ettiğini ifade etti.
   Polis memuru Sevil Günaltay, müştekinin Girne Polis Müdürlüğü’nden ayrılmasının üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından, zanlının müştekinin evine zorla girerek V.K.’yi annesinin ve çocuğunun gözü önünde öldürmekle tehdit ettiğine dikkat çekti. 
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Günaltay, serbest kalması halinde yeniden benzer suç işleme ve yargılanmadan kaçma ihtimali bulunan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.  
   Kadına şiddet olaylarının son dönemlerde giderek artış gösterdiğine dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde yeniden benzer suç işleme ve yargılanmadan kaçma ihtimali bulunan zanlının 15 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

“Beni görünce çığlık atmaya başladı”
   Mahkemede söz alan zanlı, boşanma aşamasında olduğu eşinin psikolojik sorunları olduğunu öne sürdü.
   Kendisinin sadece evin kapısını açarak içeriye girdiğini ve bunun üzerine eşinin “imdat, imdat” diyerek çığlık atmaya başladığını iddia eden zanlı, “Eşim çığlık atmaya başlayınca bende kapıyı kapatarak aşağıya indim. Olay bundan ibaret” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108