Arun Acumsal, suçsuz bulundu

banner37

Convergence Import and Export Ltd.’e ait çekleri sahteleyip, sahtekarlıkla para temin etmekle suçlanan Arzu Beyaz’ın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Arun Acumsal, suçsuz bulundu
banner90
banner8

“HESABINDA ŞÜPHELİ HAREKETLER BELİRLENDİ”… Suç ortağı olarak günlerdir poliste tutuklu bulunan Arun Acumsal, suçsuz olduğu anlaşılarak mahkemeye çıkarılmadan salıverilirken, aylık 5 bin TL geliri olan ve banka hesaplarında şüpheli hareketler tespit edilen muhasebeci Arzu Beyaz’ın tutukluluk süresi mahkeme emriyle 4 gün daha uzatıldı. Polis, şirketteki açığın 573 bin TL’yi aştığına vurgu yaptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Convergence Import and Export Ltd.’de çalışan ve yurtdışından dönüp tutuklanan şirketin muhasebecisi Arzu Beyaz’ın, tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Olayla ilgili tutuklanan Arun Acumsal, suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakıldı.

Polis, şirketin açığının 573 bin TL’yi aştığına ve aylık 5 bin TL geliri olan zanlı Arzu Beyaz’ın hesabında şüpheli hareketler belirlendiğine dikkat çekti.

“Müstahdem tarafından sirkat”, “Çek sahteleme, tedavüle sürme”, “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklu bulunan ve tutukluluk süresi dolan Arzu Beyaz dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemil Awwad’ı tanık olarak dinledi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Awwad, zanlı Arzu Beyaz’ın ocak ve ağustos ayları içerisinde, müstahdemi olduğu Lefkoşa’da sakin Tekin Birinci’nin direktörü ve sahibi olduğu Convergence Import and Export Ltd. adına ıstar olunan Asbank kaşideli 4 adet boş çek yaprağı ve Garanti Bankası kaşideli 3 adet boş çek yaprağını, 4 adet çek yaprağını sahteleyip ve tedavüle sürerek toplamda 573 bin TL temin etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Cemil Awwad, zanlı Arzu Beyaz’ın evinde şirkete ait banka dekontlarının ve iskonto çek dökümlerinin bulunarak emare alındığını belirtti.

Şirketin direktörü Tekin Birinci’nin 1 Eylül’de yeni bazı şikayetlerde bulunduğuna vurgu yaptı.

Awwad, zanlının 31 bin 683 TL vergi borcunu şikayetçiye ödediğini söyleyerek, Vergi Dairesi’ne ödeme yapmadığı yönünde şikayette bulunduğuna vurgu yaptı.

“Hesaplarında şüpheli hareketler belirlendi”

Polis memuru Cemil Awwad, ayrıca zanlının şikayetçi Tekin Birinci’ye 227 bin TL borç verdiği iddiasının araştırıldığına dikkat çekti.

Awwad, 5 bin TL maaşı olan zanlının hem bu parayı nasıl temin ettiğinin hem de 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında banka hesabında düşük ve yüksek meblağlı hareketlerin araştırılması gerektiğine işaret etti.

Zanlının hesabında 24 bin sterlin olduğunun belirlendiğini söyleyen Awwad, bu parayı nasıl temin ettiğinin araştırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve piyasada onlarca çek olduğuna vurgu yapan Awwat, zanlı Arzu Beyaz’ın 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı tutukluluk süresine itiraz etmedi ancak suçlamaları kabul etmediklerini beyan etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için Arzu Beyaz’ın 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75