banner6

Aşırı alkolden öldüğü düşünülüyor

banner37

Gazimağusa’da, 28 yaşındaki Burak Girici isimli genç, misafir olarak bulunduğu evin yatak odasında ölü bulundu

Aşırı alkolden öldüğü düşünülüyor
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa dün öğle saatlerinde ani bir ölüm olayı ile sarsıldı. 28 yaşındaki Burak Girici, misafir olarak bulunduğu Faruk Arbak’a ait Mağusa Suriçi’nde, Ethem Ağa Sokak’taki 31 numaralı evin yatak odasında ölü bulundu.

Burak Girici’nin cansız bedenini, ev sahibi Faruk Arbak, yatak odasında tepkisiz şekilde yerde sırt üstü yatır vaziyette buldu. Arbak’ın olay yerine ambulans çağırdığı, ilk yardım ekiplerinin de Girici’ye evde yaptıkları kontrolde hayatını kaybettiğini belirledikleri öğrenildi.

Durumu haber alan Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekipleri de söz konusu eve gelerek inceleme yaptı. Olay Yeri İnceleme ekipleri de titiz bir araştırmanın ardından, eve ait çöpte buldukları alkol şişesini emare olarak aldı.

Olay yerinden elde edilen bilgilere göre, Burak Girici, önceki gün akşam saatlerinden itibaren alkol almaya başladı.

Girici’nin yalnız başına tükettiği düşünülen yüksek miktarda alkol içeren bir içki şişesi de evin çöp kutusunda bulunarak emare alındı. Ev içerisinde bulunan alkol şişeleri ve Burak Girici’nin eşyaları da emare olarak kayıtlara geçti.

Burak Girici’nin hayatını kaybettiği evde bulunan kişiler, polise götürülerek ifadeleri alındı. Bu kişiler daha sonra serbest bırakıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri de evde araştırma yaptı. Evde kanunsuz herhangi bir şey bulunmadı. Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri, evin tavanı da dahil olmak üzere her yeri aradı. Soruşturmasını titizlikle sürdüren Gazimağusa polisi, her ihtimali değerlendirerek soruşturma yaptı.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nden olay yerine çağrılan sağlık ekipleri de talihsiz gencin üzerinde yaptığı ilk incelemede, darp ve cebir izine rastlamadı.

İlk tespitlere göre, Burak Girici’nin, aşırı alkol tüketiminden ölmüş olabileceği düşünülüyor ancak kesin ölüm sebebinin bugün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılacak otopsisinin ardından belirleneceği öğrenildi.

banner134

Yaşanan ani ve gayri tabi ölüm nedeniyle Gazimağusa polisinin sürdürdüğü geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 08:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104