“Aşırı alkollüydüm, hatırlamıyorum”

banner37

Girne’de aşırı alkollü olan araç sürücüsü, kendisini uyarmak isteyen polis memurunun üzerine araba sürerek, çarpıp yere düşürdüğü için tutuklandı, polise verdiği ifadesinde kendini böyle savundu

banner87
“Aşırı alkollüydüm, hatırlamıyorum”
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de 176 promil alkollü içki tesiri altındayken, kendisini uyarmaya çalışan polis memurunun üzerine arabayı sürerek, yere düşürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Uğurcan Cengiz isimli zanlının polise verdiği ifadesinde, “aşırı alkollüydüm, hatırlamıyorum. Ama o polisi bulup şahsen özür dileyeceğim” dediği belirtildi.

Uğurcan Cengiz isimli zanlı, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminat için dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yanaroğlu, olayın detaylarını aktardı.

Zanlının önceki gün saat 14.10 raddelerinde Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde, 176 promil içki tesiri altında bulunduğu esnada, kullanımında bulundurduğu aracını, trafikte tehlikeli sürüş yaptığı için kendisini uyarmaya çalışan polis memuru Suat Ulubey’in üzerine aracını sürdüğünü belirten Yanaroğlu, adı edilene çarpıp yere düşürerek, darp ettiğini ve görevinden men olmasına neden olduğunu kaydetti.

Polis, zanlının suçun gerçekleştiği an olay yerine gelen Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polisler tarafından suçüstü gereği tutuklandığını ifade ederek, zanlının sabıka kayıtlarında yapılan kontrollerinde 17 Aralık 2018 tarihinde alkollü araç kullanma suçundan Trafik Şubesi tarafından rapor edildiğinin tespit edildiğini söyledi.

Yanaroğlu, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinde aşırı alkollü olduğunu ve yaptıklarını hatırlamadığını dile getirdiğini belirterek, davaya konu polis memurunu bulup kendisinden bizzat özür dileyeceği yönünde beyanda bulunduğunu söyledi.

Zanlının 27 yaşında TC vatandaşı olduğunu, ülkede öğrenci statüsünde bulunduğunu ve ülkede herhangi bir aile yakını olmadığını belirten Yanaroğlu, zanlı aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade etti.

Yanaroğlu, zanlının bir üniversitede dördüncü sınıf öğrencisi olduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti tezekkür ederek, davaları hazır oluncaya değin yurtdışına çıkışlarının yasaklanmasına, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine ve 8 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108