banner6

Aşk tuzağına ağır ceza

banner37

Mersinli ünlü işadamı Tarık Ciğer'i, geçtiğimiz mart ayında tatil için geldiği KKTC’de içkisine ilaç atıp kaçıran ikisi kadın üç kişi Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7’şer yıl hapse mahkûm edildi.

Aşk tuzağına ağır ceza
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz mart ayında tatil için ülkemize gelen Mersinli ünlü işadamı Tarık Ciğer'i içkisine ilaç atıp kaçıran ikisi kadın üç kişiye 7’şer yıl hapse mahkûm etti.

İşadamı Tarık Ciğer ile sosyal medya üzerinden iletişime geçerek yakınlaşan ve ülkeye geldiği gün işadamıyla buluşup önce meyhaneye ardından da kahve içme bahanesiyle Girne’de bir kafeye götüren sanıklar, Ciğer’in masada bulunmadığı bir sırada içeceğine ilaç katarak uyutup işadamını kaçırdı. Tarık Ciğer’in 11 bin Dolar ile 3 bin 500 TL’sini sirkat etmekle suçlanan Rabia Kan, Nazan Yandak ve Mithat Can Çalık uzun süre cezaevinde kalacak.

Sersemletmek” mübbet öngörüyor

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “ağır veya hafif bir suç işlemek maksadıyla sersemletme”, “zorla kaçırma” ve “sirkat” suçlarından yargılanan Rabia Kan, Nazan Yandak ve Mithat Can Çalık ile ile ilgili karar dün açıklandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener de hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Seran Bensen, sanıkların organize, nitelikli ve planlı bir suç işlediğine dikkat çekerek, sanıkların sirkat amacıyla çok daha ağır suçlar olan zorla kaçırma ve ağır veya hafif bir suç işlemek maksadıyla sersemletme suçlarını soğukkanlı bir şekilde işlediklerini vurguladı.

Sanıkların, Tarık Ciğer’in canını hiçe sayarak müştekiyi baygın bir şekilde bırakıp kaçtıklarını belirten Bensen, ve “ağır veya hafif bir suç işlemek maksadıyla sersemletme” suçunun müebbet cezası öngören bir suç olduğunu da dile getirdi.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Bensen, sanıklara 7 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 09:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104