banner6

Askeri bölgeyi de ihlal etti

banner37

8 yıl önce adına gelen kargo paketinden 19 gram 150 miligram hintkeneviri çıkan, Salih Mayrok ile ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Mayrok’a yeni bir suçlama daha getirildi

Askeri bölgeyi de ihlal etti
banner150

banner150

banner99

Ceren ÖZBİL

8 yıl önce adına gelen kargo paketinden 19 gram 150 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde çıkan ve adaya giriş yaptığı esnada polis tarafından tutuklanan Salih Mayrok’a yeni bir suçlama daha getirildi.

Polis, “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Mayrok’un 2009 yılında adanın kuzeyinden güneyine kaçak bir şekilde geçtiğini tespit etti.

Teminat için dün mahkemeye çıkarılan Salih Mayrok, davaları görüşülünceye kadar iki ayı geçmemek üzere cezaevine gönderildi.

Salih Mayrok “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” ile “Askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlarından yargılanacak.

Soruşturma tamamlandı

Salih Mayrok, dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Atabek’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Atabek, 14 Ağustos 2009 tarihinde bir kargo aracılığı ile zanlı Salih Mayrok adına gelen pakette gümrük memurlarınca yapılan aramada 19 gram 150 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu ancak bugüne kadar paketi alan olmadığını söyledi.

Atabek, zanlının arananlar listesinde olup, 19 Temmuz 2017 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı sırada tutuklandığını belirtti.

Atabek, ayrıca yapılan soruşturmada da zanlının 2009 yılının Ağustos ayında adanın kuzeyinden güneyine askeri yasak bölgeyi ihlal ederek geçtiğinin tespit edildiğini anlattı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığına işaret eden polis memuru Atabek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını istedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının davaları görüşülünceye kadar iki ayı geçmemek üzere cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104