Askeri bölgeyi ihlal etmekten yargılanacaklar

banner37

Dört ay önce Güney Kıbrıs’a kaçak olarak geçen ve hafta sonunda Lokmacı Kara Sınır Kapısı’na gelerek polise teslim olan Hasan Hocaoğlu ve Muhteşem Hocaoğlu, cezaevine gönderildi

Askeri bölgeyi ihlal etmekten yargılanacaklar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye kasım ayında yasal yolla giriş yaptıktan sonra askeri yasak bölgeden kaçak olarak Güney Kıbrıs’a geçen ve 4 ay sonra Lokmacı Kara Sınır Kapısı’na polise teslim olan Hasan Hocaoğlu ile Muhteşem Hocaoğlu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğlu, zanlılar Hasan Hocaoğlu ve Muhteşem Hocaoğlu’nun 3 Kasım 2019 tarihinde TC kimlik kartları ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığını belirterek, zanlıların 4 Kasım 2019 tarihinde ise 1. Derece askeri yasak bölge olan Metehan Kara Giriş Kapısı yakınlarından yetkili makamlardan izinsiz olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçiş yaptığını kaydetti.

Polis memuru Aytan Özoğlu, zanlıların 21 Şubat 2020 tarihinde ise Lokmacı Giriş Kapısı’na gelerek teslim olduklarını belirtti.

Zanlıların TC ve Suriye vatandaşlıkları olduğunu söyleyen Özoğlu, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların 16 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75