Askeri bölgeyi ihlalden 1 gün tutuklu kalacak

banner37

KKTC’ye eylül ayında yasal yolda giriş yaptıktan sonra önceki gece Haspolat bölgesinden Güney Kıbrıs’a yasadışı olarak giriş yapmaya çalışan zanlı Cedric Amougou tutuklandı

Askeri bölgeyi ihlalden 1 gün tutuklu kalacak

Mustafa ÖZAYĞCI

Ülkemize eylül ayında yasal yolla gelen Cedric Amougou, önceki gece Haspolat bölgesinden Güney Kıbrıs’a yasadışı olarak geçmeye çalışırken askerler tarafından suçüstü yakalandı. Askerler tarafından polise teslim edilen zanlı Amougou, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

“Birinci dereceden askeri bölgeyi ihlal” suçlamasıyla dün Lefkoşa Askeri Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Cedric Amougou, hakkında bir günlük tutukluluk alındı.

Lefkoşa Askeri Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı,  polis memuru tanık olarak Nezaket Küpe’yi dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Nezaket Küpe, olayla ilgili bulguları aktardı.

Küpe, huzurda bulunan zanlı Cedric Amougou’nun,10 Kasın tarihinde saat 23.30 raddelerinde Haspolat’ta 1. Derecede Askeri Yasak Bölge olan 61. Alay 3. Piyade Taburu 6. Bölük içerisinde, gizlice KKTC'den Güney Kıbrıs’a geçmek istediği ve 1. Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ettiği sırada suçüstü tespit edilip Askerler tarafından tutuklandığını söyledi.

Polis Küpe, yapılan ilk sorgulamada zanlının 28 Eylül 2018 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan yasal bir şekilde 90 gün vize ile giriş yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Küpe, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ve zanlının henüz ifadesinin alınmadığını belirterek ilk etapta soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi, tahkikatın daha tamamlanmadığını belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER