'Askeri bölgeyi ihlalden' yargılanacaklar

banner37

Yasadışı olarak Güney Kıbrıs’a geçen ve Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak isteyince tutuklanan Filistin uyruklu iki kişi, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
'Askeri bölgeyi ihlalden' yargılanacaklar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar bölgesinde farklı tarihlerde askeri bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçiş yapan ve geçtiğimiz gün Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isterken tutuklanan Filistin uyruklu iki kişi, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Birinci derecede askeri bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Ala A. A. Abuswish ve Mohammed M.J. Hijjo dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, zanlı Ala A. A. Abuswish’in 13 Mart 2018 tarihinde saat 01.00’de Akıncılar’da plakası meçhul bir araçla askeri bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını belirtti.

Polis memuru Mehmet Kanteper, zanlı Mohammed M.J. Hijjo’nun da 26 Ekim’de saat 00.30’da yine Akıncılar bölgesinden plakası meçhul bir araçla Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını söyledi.

Kanteper, 29 Ekim’de iki zanlının Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak istediklerini ve tutuklandıklarını anımsattı.

İki zanlının da gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirten Kanteper, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlıların bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75