“Askeri bölgeyi ihlâl”den yargılanacak

banner37

Gökhan Naim cinayeti zanlıları arasında olduğu için aranan ve GKRY tarafından KKTC’ye iade edildikten sonra, cinayete fiilen katıldığına dair aleyhinde yeterli delil bulunamayan İmran Arshan cezaevine gönderildi

banner87
“Askeri bölgeyi ihlâl”den yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gökhan Naim cinayeti zanlıları arasında olduğu için aranan ve Güney Kıbrıs’ta yakalanarak KKTC’ye iade edildikten sonra cinayetin işlenmesine fiilen katıldığına dair aleyhinde yeterli delil bulunamayan İmran Arshan, ‘Birinci derece askeri bölgeyi ihlâl etmek’ suçundan yargılanmak üzere, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Ülkeden 2007 yılında ihraç edilen ve askeri bölgeyi ihlâl ederek KKTC’ye giriş yapan zanlı İmran Arshan, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek.

Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlâl etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Arshan, dün sabah Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aykut Özkan olguları aktardı.

Özkan, zanlı İmran Arshan’ın 30 Ağustos’ta GKRY tarafından KKTC’ye aide edildiğini ve daha önceden aleyhinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anımsattı.

Polis memuru Aykut Özkan, zanlının 2019 yılı Mart ayında Akıncılar bölgesinde Kiracıköy’den KKTC’ye birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlâl edip, geçiş yaptığını ve aynı tarihlerde GKRY’ne geçiş yaptığının belirlendiğine vurgu yaptı.

Zanlının yasal statüsü olmadığını belirten Özkan, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75