banner6

Askeri yasak bölgeyi ihlal etti!

banner37

Güneyden kuzeye kaçak geçen Bangladeşli, kısa sürede yakalandı. Devriye gezen polislerin, Lefkoşa’da gece yarısı, sokak ortasında tespit ettiği Milon Hossain, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Askeri yasak bölgeyi ihlal etti!
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Güney Kıbrıs’tan askeri bölgeyi ihlal ederek KKTC’ye geçen Bangladeş uyruklu Milon Hossain, Lefkoşa’da, devriye gezen polislerce dün gece yarısı sokak ortasında tespit edilerek tutuklandı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Hossain, yargılanıncaya kadar bir ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

Mahkemede tercüman eşliğinde ifadesi alınan Hossain, güneyde öğrenci olduğunu ve okula olan borcunu ödemek amacıyla çalışmak için kuzeye geçtiğini söyledi.

Hossain, güneyde çalışmasına izin verilmediğine de dikkat çekti. Maddi durumunun iyi olmadığını anlatan Milon Hossain, ailesinden destek almadığını ve hiç parası olmadığı için çalışmaya geldiğini kaydetti.

Birinci dereceden askeri yasak bölgeyi ihlal etme suçundan tutuklanan Hossain, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Cenkay İnan huzurunda görülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Polis Memuru Aytan Özoğlu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğlu, zanlının, dün gece yarısı 00.30’da, Lefkoşa’daki 1’inci Alay 2’inci Tabur 5’inci Bölüğün bulunduğu alanda, Rum tarafından KKTC’ye geçtiğini ifade etti.

Özoğlu, bölgede devriye gezen polislerin sokakta oturan zanlıyı tespit ettiğini ve yapılan soruşturma sonrasında söz konusu şahsın ülkeye kaçak geçtiğinim tespit edildiğini söyledi.

Kaçak yoldan KKTC’ye geçen Milon Hossain’in polisler tarafından tutuklandığını anlatan Özoğlu, şahsın serbest kalması durumunda kaçma ihtimali olduğunu, bundan dolayı 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, talep edilen sürenin uygun olduğunu ve zanlının tahkikat amaçlı 1 ay tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 09:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104